• Якщо я хочу поставити посилання на першоджерело, то ніколи не копаюся і ставлю той сайт, де скопіпастив статтю. Вважаю марнуванням часу встановлення істинного автора. Звісно хотілось, щоб і на мої скопіпастені кимось статті стояли посилання саме на мене, а не на якогось пройдоху.

 • Роблю так само як і ти, Ярослав – завжди намагаюсь знайти кінцеве джерело ланцюжка. Для мене це актуально під час публікації статей-перекладів.
  Мені би було неприємно, якби хтось посилався на клона статті мого авторства, а не на мене.

 • Для мене особисто є спірною сама по собі практика рерайту. Дуже воно на межі плагіату. Стосовно перекладів статей питань нема. Copy-paste та рерайт породжують безліч проблем як для перекладача так і для читача, коли текст написаний професіоналом безліч разів переробляється людьми, що у власне темі статті орієнтуються не дуже, сенс матеріалу спотворюється.

 • Я, мабуть, видамся надто радикальним, але я не вважаю, що на інфу в Неті повинні бути взагалі якісь авторські права. Оскільки уникнути розповсюдження свого контенту без своєї на те згоди неможливо, то краще вважати, що “всяка інформація, викладена автором в Інтернет, перестає бути його власністю і стає “народним надбанням”, а, отже, може бути використана ким, коли і як завгодно в будь-якому вигляді і з будь-якою метою. Тобто вона і так може бути так використана. Просто треба з цим змиритися і перестати говорити про копірайти: не хочеш, щоби твій контент стирили – не викладай його в Нет.

 • Мені от цікаво, скільки абзаців тексту можна цитувати з сторінки, внизу якої написано:

  © All rights reserved.

  В вас наприклад теж цей знак внизу. З уточненням про можливість передруку окремої статті з посиланням. Але таку ж вимогу ставить ліцензія CC-BY (хтось може мені пояснити відмінність між версією 2.0 та 3.0? ). В той же час Creative Commons мають куди жорсткіші ліцензії.

  А куди посилатись думаю залежить від того, чи була робота похідною. Якщо була, то кого цікавить оригінал? (Правда в більшості сайтів внизу є свої правила, от їх і стараюсь дотримуватись).

  P.S. Ex, куди поділись славетні часи щоденних п’ятихвилинних постів? 😉

 • efandy, справді дуже радикально. 🙂 Проблема в тім, що матеріал має цінність лише тоді, коли його можуть прочитати (це я про те, що “не хочете бути скопійованими – не викладайте”). Який сенс писати якесь дослідження, або детальну статтю про якусь проблему, якщо її ніхто не прочитає? З іншого боку, автор зазвичай хоче, щоб статтю читали, а не присвоювали собі її авторство. Це пошук визнання і в деяких випадках – прибутку, що в принципі – абсолютно нормально.

  Втім, згоден, що при викладенні інформації в інтернеті, потрібно бути готовим до того, що нею “скористаються”. Саме тому більшість ресурсів сьогодні не пишуть “передрук заборонено”, а пишуть – “при передруці посилання обов’язкове”. Посилання на автора – це данина тому, хто створив контент. І на даний момент цей підхід здається мені найбільш адекватним і етичним.

  Тарас, ліцензіями детально не цікавився, але суть CC-BY – можливість використання у власних цілях за умови вказування авторства. Різниці між 2.0 і 3.0 на жаль не знаю.

  🙂 П’ятихвилинні пости ніколи не були щоденними 🙂 вони були щотижневими. Зараз маю кілька додаткових робочих проектів, через що блог оновлюється рідко (думаю, це помітно). Але я не збираюся його покидати і сподіваюся з часом ввійти в колишнє русло. Щоправда наразі не можу сказати, коли це відбудеться.

 • захист авторських прав – ця проблема має тисячолітню історію і має різні варіанти вирішення. от наприклад, у 5 ст жив римський філософ Боецій, який займався перекладами та тлумаченням творів інших філософів. у нього є такий твір, що має приблизно таку назву “Коментар до Порфірія на його коментар “Категорій” Арістотеля»
  на мою думку краще за все шукати першоджерело, справжнього автора контенту, плюс, якщо є можливість, можна подякувати й тому, хто дав інформацію

 • Перш за все потрібно викладати матеріал з використанням власної точки зору. Я нічого поганого не вбачаю в тому, якщо використовувати матеріал західних колег на своєму інформаціному ресурсі. ТОЧКА ЗОРУ – це особисте, а матеріал спільний, і першоджерело знайти дуже важко, оскільки воно може починатись не в Інтернеті.

 • я вважаю что копипаст це нормально. але обовьязково повинно вказувати источник статти.

 • А я намагаюсь ставити копірайти там, де це можливо.
  Часом проставляю найнайперший копірайт паралельно з тим, де я прочитав вперше…

 • Посилання на першоджерело в багатьох випадках є лише тимчасовим посиланням. Уявімо, наприклад, що цитований авторський сайт закрився — то що, посилання на вивіску «доменне ім’я продається» так і має висіти замість пруфлінка?

 • Працюю над цим сайтом http://www.credo-ua.org/ дуже не тішуся, коли хтось копіпастить (використовуючи переклад нашої команди) але посилається на польське джерело на яке ми посилаємося. Переклад це також праця, з якою потрібно рахуватися.

 • Даруйте за офтопчик, де можна взяти плагін, який дає можливість отримувати коментарі з гілки коментарів у вордпресі на свого мейла?

 • Ось перелік плагінів, які я найчастіше використовую у вордпрес-блогах: http://blogosphere.com.ua/2008/04/29/plahiny-dlja-wordpress-jaki-obraty-de-znajty-i-jak-vstanovyty/
  Той, що Вам потрібен, називається Subscribe to comments


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.