Спонсор запису:
Онлайн продажа авиабилетов с доставкой по Киеву
Якщо перечитувати всі нові записи у рідері того ж або наступного дня після їх появи – то іноді не помічаєш, скільки блогів вже „померли” і не оновлюються. Адже навпроти переважної більшості блогів стоїть позначка „нових записів немає”. Але, якщо не заглядати у рідер принаймні місяць – одразу починаєш бачити блоги, закинуті своїми авторами. При чому, іноді, перейшовши за посланням із заголовку у рідері, з подивом помічаєш, що блог не просто не оновлюється, але вже давно перестав існувати – домен продається або ж на ньому розміщено інший сайт.
Сьогодні, зайшовши у рідер після тривалої перерви, я вирішив зайнятися черговим „прибиранням” і звільнити його від „мерців”. Така профілактика дозволила мені не лише видалити блоги, які давно не оновлюються, але й по-новому подивитися на ті ресурси, які оновлюються активно (від 2-3 разів на тиждень до кількох разів на день). Записів у таких блогах назбиралося по 20-100 і виникла можливість оцінити їх всі „у сукупності”. Скільки записів є реально цікавими, які блоги мають найвищий коефіцієнт корисності тощо.
Як наслідок, у „смітник” полетіли ще декілька блогів, які, хоч і оновлюються часто, як виявилося, не несуть майже жодної цінності. Цікаво, коли я підписувався на них, вони писали інакше, чи просто мої смаки змінилися?..
З іншого боку, деякі блоги постали у новому позитивному світлі і я потратив деякий час, щоб ознайомитися з найцікавішими статтями, що з’явилися за цей період.
В рамках цього блога я неодноразово звертався до читачів із проханням поділитися найцікавішими блогами, які вони читають. Зазвичай це прохання так і залишалося без відповіді. Втім, зважаючи на „опустіння” мого рідера, я дозволю собі ще раз повторитися. Якщо у вас є улюблені блоги, будь-ласка, не пошкодуйте часу і киньте посилання у коментарях до цього запису. Якщо ж ви хочете, щоб про їх існування довідалися не лише читачі „Української блогосфери” – напишіть окрему статтю з їх переліком і опублікуйте у власному блозі. Переконаний, що не лише я один буду вдячний вам!
Щоб не бути голослівним – ось три мої улюблені блоги:
- Daily Blog Tips – поради щодо ведення блогів та всього, пов’язаного з блогосферою. Не зважаючи на своє дещо попсове формулювання – дуже часто трапляються глибокі аналітичні статті та детальні мануали. Оновлюється часто і попри це – стабільно підтримує високий стандарт якості.
- Problogger – незмінно якісний блог відомого „блогера про блоги” Дарена Роуза. За всіма правилами та стереотипами блогерського мислення, він давно вже повинен був би вигоріти, а його блог – загинути. Втім, не в останню чергу завдяки якісному підбору гостових постів, блог продовжує жити і процвітати. А також радувати лояльних читачів (яких назбиралося більше 133 тисяч) цікавими та корисними статтями.
- Copyblogger – не менш популярний, і можливо, навіть більш якісний, ніж попередній, блог про письменницьке мистецтво. У своїй вузькій ніші це, можливо, найкращий ресурс.
Можливо, вам буде цікаво дізнатися, які блоги, попри їхнє регулярне оновлення, були видалені з мого рідера. Ось два з них:
- John Chow blog – хоча цей ресурс вважається класикою манімейкерських блогів – читати його практично не можливо. Для мене самого залишається загадкою, як йому вдалося так довго зберігатися у моєму рідері. Можливо, тут вплинув ефект першості – адже це дійсно найпотужніший блог на цю тему! Втім – абсолютно нецікавий.
- Blogging Tips – за своєю формою цей блог дуже схожий на Daily Blog Tips. Втім, за суттю він програє йому стократно. Знаєте, бувають такі статті, які не несуть жодної нової інформації і після прочитання складається враження, що авторові не було що сказати, але він хотів написати статтю. Цей блог на 99% складається з таких статей.
Ну і насамкінець, приклад блога, який я так і не зміг видалити зі свого рідера, не зважаючи на те, що він уже давненько не оновлюється. Звісно ж це Dosh Dosh – джерело неперевершених публікацій і блог, який продовжують моніторити у своїх рідерах більше 30 тисяч читачів (і я в тому числі), не зважаючи на те, що остання публікація з’явилася там більше, ніж пів року назад.
То що там з вашими улюбленими блогами?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)