• “чудовий спосіб повернути витрати на домен, хостинг та просування блога, але навряд чи більше”

  – це тільки в нас така халепа. За кордоном блог чудова штука для отримання додаткового прибутку.

 • А от, якщо не помиляюсь, Дейвід Різлі стверджує, що до блоґу треба ставитись саме як до роботи, бо тоді буде кращий вміст того, що з’являється на блозі. Тобто є відчуття відповідальності.

 • Робота чи хоббі — справа індивідуальна, і в обох випадках є свої плючи й мінуси. Блог-хоббі тримається виключно на бажанні блогера й швидко занепадає, коли це бажання закінчується — зате є гарантія, що принаймні одній людині матеріали блогу цікаві. Блог-робота ризикує перетворитись на рутину, збірку думок, узятих зі стелі, повторів одного й того ж різними словами, і т.п., але при цьому він продовжує існувати.

  Можливо навіть, більше значення має не наполегливе писання статéй, а пошук нових ідей для них — тобто, робота блогера не зводиться до ведення блогу. Колись я мріяв стати письменником. Зрештою, зрозумів, що мого життєвого досвіду надто мало, щоб написати щось визначне, незалежно від того, чи буде мене періодично охоплювати натхнення, чи я сам змушу себе писати том за томом. Насправді має значення лише те, чим ти можеш поділитися з іншими, а спосіб змусити себе це зробити — несуттєві дрібниці.

 • “Насправді має значення лише те, чим ти можеш поділитися з іншими, а спосіб змусити себе це зробити — несуттєві дрібниці.”

  Дуже влучно сказано! 🙂 Погоджуюся на всі 100%

  Схоже, мене не зовсім правильно зрозуміли. Говорячи, що блог не повинен стати роботою, я маю на увазі саме те, що блог не повинен тяжіти над вами як обов’язок, як хрест, який ви щоденно несете на уявну Голгофу. Блог, безперечно, повинен приносити задоволення. Візьміть будь-який успішний блог і подивіться на ставлення до нього автора.

  Якщо вже підходити з цієї точки зору, то краще ставитися до блога, як до бізнесу, ніж як до найманої праці. 🙂

 • Закордоном кількість лемінгів на декілька порядків більша – тому “статистика успішності” у кращому випадку така сама, а скоріш за все навіть гірша за нашу. То є розповсюджений міф, буцімто “це тільки в нас така халепа, а от закордоном…” Звісно, то не стосується держави і політики: у цих питаннях і справді “пропало всьо!” (к) 🙂

 • На мою думку, якщо говорити про блог як спосіб заробітку, то навіть в Росії з цим легше і навіть більше – українські блоги, які пишуться російською мають більші шанси на хороший заробіток ніж україномовні блоги…
  Прикладом можуть бути російськомовні топові блоги сеошників з України, ЖЖ Ibigdan і т.д.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.