Автор фотографії:
На тлі зростання ролі всесвітньої мережі в процесі прийняття рішень щодо працевлаштування, професійний або тематичний блог отримує ще одну надзвичайно потужну функцію: він стає суттєвим додатком до традиційного резюме (а у деяких випадках може навіть замінити його).
Про що свідчить наявність професійного блога у перспективного кандидата (особливо, якщо тематика цього блога співпадає з робочим функціоналом майбутнього співробітника)? Передусім – про небайдуже ставлення кандидата до вибраної сфери діяльності. А це вже неабиякий плюс в очах роботодавця, за який не шкода заплатити додатковий бонус у вигляді відсотка до зарплати.
Небайдужість та непідробна залученість працівника у робочий процес – це той фактор, який вартує дуже дорого. Зрозуміти це легше, якщо поспілкуватися з десятком-другим вчорашніх студентів, які отримавши диплом, шукають тепле місце у компанії. І їм, в принципі, байдуже чим займатися. Байдуже, працювати за фахом, чи ні. Головне – щоб гроші платили вчасно і щоб цих грошей вистачало на базові (і не тільки) потреби.
Тематичний блог – краще свідчення небайдужості, ніж будь-яке, навіть найдосконаліше, резюме. Бо на написання та „вилизування” резюме вам у гіршому випадку доведеться витратити кілька годин (можна і змусити себе), а на створення дійсно якісного професійного блога підуть місяці, якщо не роки.
Блог = бренд
Втім, говорити про блог, як про замінник резюме, не зовсім коректно, тому що якісний професійний ресурс у мережі – це набагато більше, ніж просто резюме. Якщо ваша мета – знайти найкраще застосування своїм професійним здібностям на ринку праці – тоді блог починає „працювати” на вас ще задовго до того, як ви взагалі вирішите шукати роботу. Адже ведучи блог, ви створюєте навколо себе тематичну спільноту, в якій стаєте своєрідним брендом. А отже і ймовірність, що при необхідності робота знайде вас сама, зростає багатократно.
Автор фотографії:
Для того, щоб зрозуміти, як це працює, поспостерігайте за тим, як шукають роботу публічні люди, які завдяки блогові зарекомендували себе спеціалістами у тій чи інші сфері. Варто їм лише змінити статус у Facebook, LinkedIn чи написати повідомлення про пошук роботи у Twitter-і – як відразу перед ними відкриється безліч можливостей. Адже кожен роботодавець мріє про по-справжньому хорошого спеціаліста.
Ведучи якісний тематичний блог, ви не лише удосконалюєте свої знання та отримуєте надзвичайно цінні навички, але й створюєте бренд. Якби ті самі знання ви отримали, читаючи книжки, то, можливо, були б настільки ж освіченими, але доводити свою профпридатність довелося б під час особистої зустрічі з роботодавцем. Якщо ж знання та навички викристалізувалися у вас під час ведення блога – тоді вашу профпридатність уже доведено – спеціалісти вашої сфери знають вас як автора та експерта. А отже й співбесіда з роботодавцем з більшою ймовірністю перетвориться не на доведення професіоналізму, а на обговорення умов делегування ваших знань та навичок на користь компанії.
Висновок та „підводні камені”
Висновок простий: якщо тематика вашого блога так чи інакше пов’язана з вашою професійною діяльністю, то ведучи такий блог ви вбиваєте двох зайців:
- Постійно розвиваєте свої знання та навички, стаючи кращим експертом, а значить – підвищуючи свою вартість на ринку праці;
- Створюєте власний бренд, заявляючи про себе, як про спеціаліста та експерта. Іншими словами – ви не просто навчаєтесь і зростаєте, але й доносите інформацію про своє навчання і зростання до тих, хто вас оточує.
Безперечно, ведення блога, має свої „підводні камені” та вимагає від людини певних інвестицій. Далеко не кожен спеціаліст в достатній мірі володіє словом для того, щоб ефективно висвітлювати свої експертні знання на сторінках інтернет-видання. А комусь просто не вистачить терпіння чи сміливості, щоб ділитися своїми знаннями з іншими. Втім, як би там не було – переваг від ведення якісного професійного блога куди більше, ніж недоліків. А отже, якщо ви готові навчатися, розвиватися і зростати у вибраній вами ніші – можливо блог – це саме ваш вибір!
За підтримки:
Не знаете как лучше провести выходные? Садитесь на велосипед и наслаждайтесь путишествиями!
Мечтаете о работе? Работа в Санкт-Петербурге – это ваша мечта!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Блог як додаток до резюме (або його заміна) | Українська блогосфера -- Topsy.com ()
Pingback:Копирайтеры против бирж! | Seo, бизнес, интересные штучки ()