• а в традиційних ЗМІ проста смертна людина була споживачем у квадраті

  написати коментар чи власні вірші вконтакті виставити все таки набагато простіше ніж видати книжку чи заснувати власну газету

  це така собі психологія стада мусить бути вожак і вівці
  хтось має творити а хтось споживати і тих хто споживать завжди більше

 • “Достаток інформації, яка нас оточує, народжує ілюзію того, що все уже є, а єдине, на що є сенс витрачати сьогодні свої сили – це не на творення, а на пошук для завантаження.”

  Все ж не зовсім так. Якщо під вивіскою “творити” новоспечений блогер починає практично копіювати інформацію, яка вже десь є – то хіба це творіння? Інша річ, якщо це переклад. А так – розвивати тему треба!

 • mr.psiho, звісно ж, тут не йдеться про плагіат. Думав, це зрозуміло 🙂

 • Хм, я й не казав про плагіат. Думав це зрозуміло. 🙂
  Наприклад, хтось колись вже писав як встановити блог на WP. А новенький блогер теж вирішив про це написати. Він може і не знати, що така публікація десь є – то хіба ж він плагіатор? написав все по чесноку, своїми словами, так як сам розуміє.
  Це творіння?

 • Вжите тобою словосполучення: “копіювати інформацію” якось наштовхнуло на думку про плагіат. Але якщо йдеться саме про те, що хтось написав статтю, навіть не здогадуючись, що стаття на подібну тему вже є в інтернеті – то тут “копіюванням” інформації навіть не пахне. І звісно ж – це творіння (наскільки якісне – судити читачеві).

  Наприклад, вордпрес – це дуже розповсюджена платформа, а тому закономірно, що нею цікавиться надзвичайно велика кількість людей, і хоча б якийсь відсоток з цієї кількості буде писати про цю платформу. А той факт, що хтось першим написав статтю, “як встановити вордпрес” – не робить його єдиним правовласником цієї тематики.

  І, до речі, зовсім не факт, що він зробив це добре. Тобто наступні автори можуть набагато краще описати процес встановлення. Зрештою – що більше таких статей буде в інтернеті – то більша ймовірність, що людина, яка захоче встановити вордпрес, таки знайде цю інформацію і зуміє нею правильно скористатися.

  Тема, до речі, дуже цікава. Мені хотілося б дізнатися, хто ще що думає з цього приводу. Чи є, на вашу думку, негативним явище повторення тематики (не контенту, а саме тематики)?

 • Дійсно, цікаво я сказав “практично копіювати інформацію”.

  Мені не подобається повторення теми статті один в один. Інша річ якщо це:
  а) переклад (наприклад з англ.)
  б) є нова інформація від автора чи викладено все у його неповторному стилі написання (дійсно цікавому стилі!)

 • Я уявляю, як можна повторити статтю один в один (це якраз і буде плагіат), але я не уявляю як можна “повторити ТЕМУ статті один в один”. Адже самої статті немає. Автор ні з чого не копіює! Звідки йому знати, повторює він тему, чи ні?

  Тобто у нього два вибори: або написати статтю, або не написати її, обгрунтовуючи це тим, що можливо подібна уже існує.

  Зовсім інша справа, якщо автор бере статтю іншого автора і починає її препарувати: копіювати, перекладати чи доповнювати. В цьому випадку дійсно копіювання неприпустиме, а переклад та доповнення – допустимі.

 • Звучить дивно, згідний, але таке є. Звісно, що автор не настільки недалекий, що не вміє користуватись пошуком. Звісно, що стаття це не книга, де більш відчутно стиль написання, структуру і т.д. Таким чином книг на одну тему може бути багато, та вони всеодно різні.

  Але щоб було ще більш однозначно: я говорив про ті випадки, коли новоспечений автор пише на даний момент популярну тему. Він добре знає з пошуку, які статті є. Мотив: трафік, відвідуваність.

 • я говорив про ті випадки, коли новоспечений автор пише на даний момент популярну тему

  Якщо при цьому він дійсно не займається плагіатом і нікого безпосередньо не копіює – то йому можна тільки подякувати. Можливо, він напише щось набагато краще, ніж існувало до нього.

 • Ага, якби тільки не твоє “можливо” 🙂
  Якраз про такі випадки я і говорив.

 • Ну тут головне, щоб людина щось робила, а не опускала руки зі словами “таке вже було”…


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.