Переважна більшість читачів цього блога вже знають про відкриття офіційного представництва “Української блогосфери” у Facebook. Як і обіцяв, сьогодні я детальніше розповім про переваги користування функціоналом сторінок Facebook для просування вашого блога, а також покажу, як створити власну сторінку у цій мережі.
Перш, ніж перейти до технічної частини, слід відповісти на запитання, а навіщо взагалі потрібно звертати увагу „на якийсь там Facebook”? Якщо ви іронічно посміхаєтесь на ці слова, тоді, мабуть, знаєте, що за кількістю переглядів сторінок Фейсбук нещодавно опинився на 1-му місці у світі, обійшовши Google. Кількість його користувачів на сьогодні перевищує 500 мільйонів, а в Україні облікові записи у Фейсбуці (за даними самого Facebook) мають більше 500 тисяч юзерів. Незалежна ж компанія InMind, яка проводить дослідження українського інтернет-ринку, нарахувала 5,7 мільйонів українських користувачів у Facebook. Щоправда, їхня методологія викликає сумніви. Але головне – ця цифра продовжує зростати шаленими темпами. Непогане джерело трафіку для вашого проекту, чи не так?
Чимале значення має і той факт, що аудиторію Facebook складають переважно люди із категорії „ранніх прихильників” (early adopters) – тобто тих, які першими пробують все нове та незвичне. А це, в свою чергу, забезпечує набагато вищу активність користувачів Facebook порівняно з тими ж користувачами російського аналога вКонтакте. Як я вже згадував, за підсумками минулого місяця Facebook опинився в переліку шести найефективніших джерел трафіку для „Української блогосфери” при тому, що єдиною моєю дією було встановлення кнопки Like на сторінках блога.
В інтернеті навіть з’являються публікації з цілком переконливим обгрунтуванням того, як Facebook може обійти Google в якості пошукового механізму. При цьому все більше та більше людей називають дітище Марка Цукенберга (засновник Facebook) – найнебезпечнішим конкурентом Google.
Сподіваюся, кількох цих фактів буде цілком достатньо, щоб показати перспективність використання Facebook в якості джерела трафіку, та необхідність активної роботи з цією соціальною мережею. До речі, сам я завжди з недовірою ставився до феномену соцмереж і Facebook став першою, якій я приділяю хоча б якусь дещицю уваги.
Сторінки VS Групи у Facebook. Що обрати?
Основна дилема, яка постає перед українським користувачем, який потрапив до Фейсбуку вперше – що обрати для просування свого проекту, сторінку чи групу?
З групами у соціальних мережах знайомі всі, хто зареєстрований хоча б у одній із них. Групи у Facebook по суті нічим не відрізняються від груп більш звичного для української та російської аудиторії груп вКонтакте. Це спільнота, в якій люди можуть спілкуватися одне з одним, обмінюватися інформацією та взаємодіяти (але тільки в рамках визначеної теми чи ідеї).
Сторінки – поняття переважно нове для української аудиторії. Принаймні, у місцевих соціальних мережах вони такого ще не бачили. Основна їх відмінність від груп полягає у відкритості та загальнодоступності. Використовуються сторінки в основному організаціями чи окремими особами, як відкриті джерела для всіх, кого так чи інакше цікавить тема сторінки (прихильників, вболівальників, клієнтів, читачів тощо). Простіше кажучи, сторінка – це блог всередині Facebook.
Індексація
Основною перевагою Facebook-сторінки над Групою є те, що сторінки не тільки повністю відкриті для незареєстрованих у Фейсбуці відвідувачів, але й повністю індексуються основними пошуковиками (а отже, їх можна відшукати у Google чи, скажімо, Yandex). Більше того, розробники Facebook навіть заклали функціонал пошукової оптимізації у сторінки Facebook, що дає змогу ефективно працювати над їх просуванням.
Для порівняння, повний доступ до групи отримують лише зареєстровані у Фейсбук користувачі, які прийняли запрошення приєднатися. При цьому групи не індексуються (можлива лише індексація незначної кількості відкритої інформації), і не мають інструментів для пошукової оптимізації.
Додатки
Ще одна дуже суттєва відмінність сторінок від груп – це можливість використовувати додатки на сторінках. Програмні додатки доступні тим, хто адмініструє сторінку. У Facebook існує безліч таких додатків, які здатні до невпізнаваності змінити сторінку, суттєво розширити її функціонал чи зробити більш зручною для відвідувачів. Про один з таких додатків – RSS graffiti – я розповідаю у окремій статті про налаштування автоматичної публікації записів з блога на сторінці Facebook.
Статистика
Статистика – це ще одна причина, чому для просування своїх проектів у Facebook краще користуватися саме сторінками, а не Групами. У групах немає можливості відстежувати статистику відвідування, переходів, підписників тощо, тоді як адміністратори сторінок можуть аналізувати такі дані.
Можливість зміни URL
Власники сторінок можуть змінити веб-адресу свого ресурсу, щоб зробити її привабливішою для користувачів та пошуковиків. Після зміни сторінка матиме вигляд: facebook.com/назва_сторінки. При цьому назву сторінки ви вибираєте самостійно. Змінити URL можна за посиланням: http://www.facebook.com/username/ Для груп ця функція недоступна.
Віджети для інтернет-сайтів
Якщо ви створюєте Facebook-сторінку для свого блога, то у вас може виникнути бажання рекламувати її безпосередньо на блозі. Для цього Facebook передбачив можливість створення рекламних віджетів, один з яких ви можете спостерігати у правому нижньому кутку цього блога. Але вставити його можна куди завгодно. Наприклад, безпосередньо у статтю (зверніть увагу, що наведене нижче вікно Facebook – не зображення, а повністю функціональний віджет):
Для груп ця функція, знову ж таки, недоступна.
Масові розсилки
Масове розсилання повідомлень на пошту підписників – це та причина, чому групи у Facebook не вимерли, як клас. На відміну від груп, сторінки не дають можливість розсилати повідомлення на електронні скриньки всіх підписників. Втім, для власників сторінок залишається можливість „розшарювати” інформації прямо на „стіні” сторінки, яку побачать всі підписники та лайкери (ті, хто натиснува кнопку “Like” на сторінці).
Загалом, підсумовуючи інформацію про відмінності між групами та сторінками, варто відзначити, що групи найкраще підійдуть для просування короткострокових проектів, де необхідне максимально активне залучення аудиторії. Наприклад – для проведення подій. Тут масова розсилка відіграє ключову роль, оскільки організаторам потрібно постійно інформувати підписників про важливі деталі, пов’язані з подією.
Facebook-сторінки ідеально підійдуть для довгострокового ненав’язливого просування компаній, брендів, продуктів, інтернет-ресурсів (блогів, як у нашому випадку) тощо.
Як створити Facebook-сторінку
Процес створення сторінки у Facebook – максимально простий. Для цього потрібно перейти за посиланням http://www.facebook.com/pages/create.php та заповнити поля у вікні „Офіційна сторінка”. Зверніть увагу, що ви не зможете змінити назву сторінки після введення, тому заповнюйте це поле дуже уважно. Натомість, URL можна буде змінити після того, як у вашої сторінки з’явиться 25 фанів, про що вже згадувалося вище.

Зверність увагу, що всі налаштування сторінки ви будете здійснювати вже після її створення. Ви зможете додати зображення офіційної сторінки (у моєму випадку це логотип блога), налаштувати необхідні програми, розіслати запрошення приєднатися до сторінки своїм друзям (тим, хто є друзями вашого основного облікового запису у Facebook), а також встановити потрібні додатки, які розширять функціонал сторінки (наприклад, RSS graffiti, який дозволяє автоматично публікувати записи з вашого блогу на „стіні” сторінки).

Вітаю! Тепер у вас також є власне представництво у Фейсбуці. І тільки від вас залежить, наскільки ефективним інструментом для просування воно стане.
Сподіваюся, ця стаття виявилася корисною для вас. Для того, щоб не пропустити наступних публікацій, підпишіться на оновлення блога. І звісно ж, долучайтесь до читачів сторінки “Української блогосфери” у Facebook.
Готовы к зиме? Уже “переобули” своего четырехколесого друга? Шины Киев – это качественное и быстрое обслуживание!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Що таке сторінки Facebook та як створити сторінку Facebook для свого блога | Українська блогосфера -- Topsy.com ()
Pingback:Facebook запустив кнопку Subscribe: Чому це так важливо! | Українська блогосфера ()
Pingback:Як створити сторінку Google Plus для свого блога | Українська блогосфера ()
Pingback:Блоґкаст-37. Take a look at Facebook | C-Pod ()
Pingback:Основи соціального просування статей у блозі | Українська блогосфера ()