Спонсор запису:
Мечтаете попасть на первые позиции поиска Google? Тогда закажите продвижение сайтов в студии Aweb
Історія розвитку блогів та зміни свідомості авторів рухається по спіралі. Через два з половиною роки після написання статей „Навіщо морочити голову, створюючи standalone-блог” і „Переваги standalone-блога” я знову повертаюся до цієї теми. А спонукали мене до цього дві статті, опубліковані за збігом обставин практично в один і той же час: це стаття про перенесення особистого блога Максона Пуговського на сервіс Posterous; та стаття Тараса Амброза про вибір між автономним блогом та блогохостингом.
Ось як обгрунтовує своє рішення про перехід на блогохостинг Максон: „Переїхав на новий блогмайданчик, тому що набридло платити за хостинг для автономного блога і копатися в cPanel. Думав ще, на WordPress.com перебратися, але WordPress перетворився в таку монструозну CMS-ину, що захотілося взагалі з нього зістрибнути. Якщо ви скажете комусь, що „ветсти блог так само просто, як відправляти листи електронною поштою” і покажете адмінку WordPress – вам ніколи не повірять. „Блог” – адже це повинно бути просто. Принаймні, так було колись”.
А ось як пише про автономні блоги VS блоги на сервісах Тарас: „Якщо ви вагаєтесь, яким повинен бути блог, тоді слід вирішити для себе таке питання: я хочу, щоб в мене був гарний домен і він прекрасно виглядав на візитівці, чи я хочу, щоб мої записи коментували сотні людей…”
Оцінка потреб та можливостей автора
Як на мене, вибір потрібно здійснювати керуючись двома основними факторами:
- Які вимоги ставить автор до блога, без яких функцій йому не обійтися, які можливості є обов’язковими. Іншими словами, йдеться про візію автора. Наскільки високо ведення блога стоїть у життєвих пріоритетах автора? Чи сприймається блог, як невід’ємна частина життя, чи навпаки – є одним з багатьох (і далеко не найважливіших) занять автора? Чого хоче досягнути автор, пишучи в блог: тільки поділитися своїми думками з друзями, чи донести свої ідеї до більш широкої аудиторії, чи просунути певний сервіс або продукт, а можливо – заробити гроші безпосередньо на блозі?
- Скільки часу (ресурсів) він готовий витрачати на ведення, підтримку та просування блога. Будь-який блог, не залежно від того, автономний він, чи розміщений на блогохостингу, вимагатиме від автора часових витрат, пов’язаних з його наповненням та обслуговуванням. Дехто готовий витрачати на це доволі значний час – 4 і більше годин на день. Інші займаються блогінгом по залишковому принципу, пишучи у блог з метою порятунку від нудьги, коли їм взагалі немає чим зайнятися.
Чи потрібен вам standalone?
Комбінація потреб та можливостей автора дає найбільш об’єктивну оцінку того, чи дійсно йому необхідний автономний блог, чи можна буде обійтися блогохостингом. Що вищі потреби (очікування) автора і що більші можливості інвестицій часу та ресурсів у ведення блога – то доречнішим буде вибір саме автономного блога.
Якщо ж вимоги автора до блога не надто високі, та й часу на його ведення він готовий витрачати не більше кількох годин на тиждень – тоді є сенс задуматися про вибір блога на безкоштовному сервісі.
Є ще й третій варіант – високі вимоги та очікування до блога, які супроводжуються неготовністю витрачати багато часу на його ведення, підтримку та просування. На жаль, як показує практика, чудес не буває. Не можна очікувати, що блог зуміє виправдати ваші великі сподівання, якщо ви не готові присвячувати йому хоча б 2-3 години щоденно.
Автор фотографії:
Висновок
Основна ідея цієї статті полягає в тому, що автономні блоги завжди мають більший діапазон можливостей, ніж будь-які блогохостинги. При цьому, що цілком закономірно, вони вимагають трохи більших часових інвестицій. Зазвичай це збільшення виникає через банальну необхідність вивчити систему. Для того, щоб повністю розібратися в адмінці WordPress, вам знадобиться пів-години, тоді як в інтерфейсі твіттера реально розібратися за 10 хвилин. Припускаю, що на орієнтацію у Posterous знадобиться ще менше часу. Потім же інвестиції часу на користування всіма цими системами будуть однаковими.
Те саме стосується й автономних блогів. Час на публікацію статті в автономному блозі та публікацію статті, скажімо, в Livejournal – однаковісінький. Втім, для створення автономного блога з нуля вам доведеться знайти кілька годин вільного часу на оформлення домена, купівлю хостинга та встановлення і налаштування WordPress. Окрім того, підтримка автономного блога, на відміну від блогохостинга, передбачає певний час на інсталяцію оновлень (які, втім, можна й ігнорувати).
Ваше завдання, як автора, дати відповідь на запитання, чи готові ви витратити трохи більше часу для того, щоб отримати більше можливостей? У багатьох випадках, особливо, якщо йдеться про особисті блоги, які не претендують на унікальність (в плані дизайну та можливостей) – щоденника на блогохостингу цілком достатньо!
Особисто я зупинився на автономному блозі тому що:
- він належить мені, а не блогосервісу;
- ніхто не має права і ніколи не буде вибирати, що мені можна тут публікувати, а що – ні, тоді як блогосервіси часто встановлюють обмеження (згадати той же ЖЖ);
- я можу налаштувати блог як завгодно, включаючи абсолютно унікальний дизайн, тоді як всі блоги на блогосервісах схожі одне на одного як дві краплі води (навіть якщо блогери використовують різноманітні „скіни”);
- я маю повну свободу монетизації і весь прибуток з реклами на блозі йде мені в кишеню (а не в кишеню власника блогохостингу);
- вага посилань з автономного блога куди потужніша, ніж вага посилань зі сторінок блогохостинга, що може стати в нагоді, якщо я раптом вирішу просувати продукти чи послуги на блозі;
- коли я видаляю щось з блога – воно видаляється, а не залишається на резервних сереверах, як це роблять, скажімо у Facebook;
- автономний блог можна продати, як бізнес.
А що ви думаєте про вибір блогплатформи? До якого варіанту схиляєтесь: автономного блога, чи блогохостингу? Було б дуже цікаво почути відповіді, особливо мотивацію людей, які користуються блогохостингами.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Як визначити, що вам потрібен саме автономний блог, а не блог на безкоштовному сервісі (хостингу) | Українська блогосфера -- Topsy.com ()
Pingback:Актуалізація статей на блозі, або Пане, ви повторюєтесь! | Українська блогосфера ()
Pingback:Чому помирають блоги та що буде з блогосферою через 10 років | Українська блогосфера ()
Pingback:Анонім ()
Pingback:Пам'ятка для людини, яка планує створити блог | Українська блогосфера ()