В рамках вчорашнього BlogtoberFest-у, було оприлюднено дослідження української блогосфери, яке щорічно проводиться компанією Яндекс.
Кількість українських блогів досягнула 700 тисяч, що на 40% більше, ніж показник минулого року – 500 тисяч. Це свідчить, що хоча зростання продовжується, та все ж його темпи суттєво скоротилися.
Втім, більш показовою для нас повинна бути інша цифра – кількість активних блогів. А тут українська блогосфера демонструє по-справжньому вражаючий результат. Навіть керівник сервісу пошуку по блогах Яндекса Антон Волнухін відзначив, що подібної динаміки не показує жодна з кириличних блогосфер, окрім української. «Кількість активних блогів зростає тільки в українській блогосфері», – наголосив він.
Що стосується конкретних цифр, то сьогодні в Україні налічується 120 тисяч активних блогів. В минулому році таких було всього 75 тисяч. Зверніть увагу, що у відносних показниках темпи приросту активних блогів перевершують темпи зростання блогосфери в цілому.
Кількість блогерів, які пишуть українською мовою, трішки збільшилася. Якщо раніше це було 7% блогерів, то сьогодні їх близько 8%.
На жаль, Антон не навів статистики щодо динаміки розвитку автономних блогів та розподілу блогів по платформах, обґрунтувавши це тим, що дані показники вже не настільки актуальні. Втім, судячи з досліджень попередніх років кількість активних блогів серед автономних проектів, а також темпи зростання їх кількості завжди були більшими, ніж блогів на сервісах.
Особливу увагу Яндекс приділив сервісам мікроблогінгу. Так, кількість твіттер-аккаунтів в Україні досягнула 80 тисяч. Пів-року назад їх було всього 35 тисяч, що свідчить приблизно про 400% зростання за рік.
Саме у твіттері налічується більша кількість україномовних користувачів: українську мову використовують 23 тисячі твіттерян чи 29% від загальної кількості. Цей показник також свідчить про позитивну динаміку, тому що пів-року назад україномовних користувачів твіттера було всього 27%.
Виключно українською мовою у твіттері спілкується 10 тисяч користувачів (12,5%). Раніше було 7%.
Закінчуючи свою презентацію Антон відзначив, що сьогодні в Україні все більшої та більшої ваги набирають соціальні мережі (вКонтактє, Facebook) і пообіцяв наступного разу дати статистику і по них. На жаль, зробити це не так просто, оскільки соцмережі все ще закривають свої внутрішні сторінки від індексації. Втім, судячи за всіма тенденціями, скоро вони стануть прозорішими і Яндекс зможе індексувати (а значить, і досліджувати) їх.
Особисто мене потішила позитивна динаміка приросту активних блогів, як і той факт, що українці виявилися найактивнішими блогерами в усьому кириличному секторі Інтернету. Радує і той факт, що зростає відносний показник кількості блогів та твіттерів, які ведуться українською мовою.
Повний звіт про конференцію BlogtoberFest ви можете прочитати за посиланням.
Ехали на море и по дороге поламались? Тогда вас заинтересует автомастерская в Одессе, где можно восстановить своего “коня”.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Статистика української блогосфери 2010 та про що вона свідчить | Українська блогосфера -- Topsy.com ()
Pingback:Українська блогосфера: Куди ми йдемо? | Українська блогосфера ()