Якщо у вас є хобі, значить ви займаєтесь не своєю справою…
(невідомий автор)
Люди створюють блоги з різних причин. Хтось піддається впливу моди, хтось хоче ділитися своїми думками з друзями та близькими (чи не друзями і не близькими), а хтось обирає бізнес-підхід до ведення блога. І саме ці, треті, найчастіше потрапляють у пастку „вибору тематики”. Адже спробуйте прочитати будь-який посібник зі створення блога, і ви майже напевне натрапите на фразу: „Перш, ніж створити власний блог, оберіть тему, про яку ви будете писати”.
І все було б не так складно, якби перед людиною від самого початку не стояла розумова установка: „Блог – це бізнес. А бізнес повинен приносити гроші. Отже й тему потрібно обирати таку, яка матиме потенціал для генерування прибутку…” Так?
Ні!
Гроші – це поганий мотиватор
Тобто, звісно, гроші мають велике значення! І в бажанні людини отримувати прибуток від ведення блога немає нічого поганого. Ось тільки „потенціал для генерування прибутку” мають не ті теми, які знаходяться найвище за показниками ключових слів у пошукових системах, і не ті, за які пропонується найвища плата у системах контекстної реклами, а ті, які цікаві автору.
Інакше кажучи, прибутковим може стати блог на будь-яку тематику за умови, що ця тематика близька і цікава авторові.
Спокуса створити черговий блог про нерухомість, інвестування чи автомобілі – достатньо висока. Я навіть розумію мотивацію авторів, які обирають подібну тематику. Але чому ж такі блоги живуть у кращому випадку кілька місяців, а потім роками „припадають пилом” у архівах інтернету, аж поки не закінчиться термін реєстрації домена і вони не зникнуть назавжди?
Справа, очевидно, у тім, що будь-яка, навіть найпопулярніша тема, вимагає значних інвестицій часу та зусиль, перш ніж вона стане прибутковою. Дарма сподіватися, що створивши блог на фінансову тематику, ви миттєво залучите на нього десятки тисяч відвідувачів і почнете заробляти тисячі доларів на контекстній рекламі. Потрібен час, щоб читачі дізналися про ваш блог, почали довіряти йому, а пошукові механізми – проіндексували і вивели ваші матеріали на перші позиції. Якщо тема висококонкурентна – цього можна чекати дуже і дуже довго. При цьому – в жодному разі не можна скидати темпів – лише нарощувати їх.
Але як це зробити, якщо тема була обрана не через справжній інтерес до неї автора, а тільки тому, що вона видавалася прибутковою? А потім виявилося, що прибутки з’являться через багато місяців, а працювати потрібно зараз. Багато і наполегливо. З душею… а душі то немає… Є тільки матеріальний інтерес! Але й він не мотивує після кількох місяців роботи і відсутності будь-якого прибутку.
Інтерес – це найкращий мотиватор
І зовсім інша річ, коли тема обирається з точки зору цікавості та близькості до інтересів автора. При цьому прибуток може залишатися таким-само вагомим фактором, як і у першому випадку. Але з’являється ще один дуже важливий аспект! Усвідомивши одного дня, що ведення блога – це зовсім не секрет до раптового збагачення – ви не зневіряєтесь у своїй справі, а навпаки – починаєте працювати зі ще більшим запалом. Адже тепер блог для вас – це не тільки джерело прибутку, але й джерело інтересу.
Автор фотографії:
Крім того, повірте, якщо ви не „ловите кайф” від своєї справи, то ви зможете створити посередній ресурс, але вам ніколи не перевершити конкурентів, які отримують справжнє задоволення від того, чим займаються. Якщо ви пишете на тему фінансів, будучи до неї абсолютно байдужим, то вам ніколи не перевершити блог фінансиста, який щиро захоплюється своєю справою і потрапляє на „сьоме небо” кожного разу, коли починає писати статтю.
Робіть те, що вам подобається – і ви ніколи не відчуєте втоми! Фізичне виснаження, яке приходитиме до вас о другій-третій годині ночі, коли ви все ще сидітимете перед монітором (так, як робив це я, пишучи гру на Flash) – здаватиметься дрібною перешкодою. Але іноді воно все-таки звалюватиме вас до ліжка, щоб наступного ранку ви з захопленням прокидалися і розуміли – нарешті можна знову взятися за улюблену справу.
Взагалі, бажання прокидатися зранку – це дуже хороший індикатор того, чи займаєтесь ви своєю справою і чи отримуєте справжнє задоволення. Ніколи не помічали, як легко прокидатися вранці (особливо – на вихідні), коли вас очікує цікава зустріч, давно запланована приємна подія, омріяна поїздка чи щось подібне. Якщо ж таке саме рвіння виникає у вас і стосовно роботи – значить ви займаєтесь тим, чим повинні. І при такому підході гроші – це тільки питання часу.
Лучше всего восстановить силы после тяжелого блогерского дня помогут матрасы из интернет-магазина Экомат!
Захотелось необычного? Обратите внимание на заказ суши Киев. Потеште себя екзотикой!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Ведення блога – справа мрії... | Українська блогосфера -- Topsy.com ()
Pingback:Як визначити, що блог скоро помре | Українська блогосфера ()