Автор фотографії:
До речі, дилема чимось нагадує схему „як стати популярним блогером”, опубліковану в одній із попередніх статей.
Якщо говорити коротко, суть дискусії зводилася до оцінки, який блог кращий:
- Той, який ведеться широко відомою поза блогінгом особою (популярною зіркою, іменитим бізнесменом, відомим політиком тощо), для якої власне ведення блога – справа десята. І читають її не через цінність записів – а через гучне ім’я автора.
- Чи той, який ведеться людиною, для якої блогінг – важливий (а у деяких випадках – основний) вид діяльності. Як наслідок – ця людина не обмежується односкладовими записами, а створює дійсно цікаві та корисні для читача публікації.
Артемій Лебедєв, чиє прізвище згадане у заголовку – яскравий (хоча і не найтиповіший) представник першої групи блогерів. Будучи доволі епатажним персонажем, він отримує сотні коментарів до кожного запису у своєму блозі, навіть якщо сам запис – це односкладова констатація того факту, що у автора немає настрою і писати він сьогодні нічого не збирається.
Не применшуючи заслуг Артемія у позаблогових сферах діяльності (таких, як дизайн) особисто я не сприймаю його блог, як ресурс, який заслуговує уваги (хоча й розумію причину його популярності).
Приблизно за тим самим принципом існують і інші блоги популярних людей (наприклад, зірок естради). У сферах, які не стосуються блогінгу, ці люди досягнули значного успіху. І тепер їхнє ім’я саме по собі стає магнітом для фанатів. Блог Леді Гаги чи Джастіна Тімберлейка приречений на високу відвідуваність і не менш високу коментованість, навіть якщо зірки раз в місяць публікуватимуть там по одній фотографії з концерту (це ще далеко не найгірший варіант, насправді). Але давайте будемо щирими самі із собою – самі по собі такі блоги цінності не несуть.
Геній і професіонал
Чи, візьмімо інший, не настільки „крайній” приклад: уявімо двох фотографів-професіоналів. Один – геній і переможець численних світових змагань, автор найкращих світлин і виставок, які неможливо перелічити. Другий – просто хороший професіонал-фотограф, який знає свою справу і добре її робить. Йому ніколи не зрівнятися з першим, але серед інших фотографів він також є взірцем.
Припустімо, що обидва фотографи ведуть свої блоги про майстерність фотографії. Але перший ставиться до цієї справи із достатньою часткою байдужості. У нього вистачає проблем поза веденням блога. Та і святкування відкриття чергової виставки із шампанським та аплодисментами подобається йому більше, ніж публікація статей. Ось і виходить, що пообіцявши поділитися секретами своєї майстерності (що відразу ж залучило на блог тисячі підписників), геніальний фотограф не має ні часу, ні бажання займатися цим. Звісно, він іноді публікує у своєму блозі записи. Але всі вони зазвичай закінчуються банальним оголошенням чергової виставки чи повідомленням про перемогу у черговому конкурсі. Фотограф описує свій успіх, але не те, яким чином йому вдається так майстерно робити фотографії.
Другий же фотограф любить не тільки фотографувати, але й спілкуватися з іншими своїми колегами, ділитися досвідом, навчати фотографів-початківців. Тому він багато часу приділяє написанню детальних і надзвичайно цікавих матеріалів про майстерність фотографії. Як наслідок – до нього приходять люди, які хочуть навчитися, готові ділитися власними відкриттями і надбаннями, спілкуватися, підтримувати один-одного та розвиватися разом.
Звісно, якби перший блогер мав такий само інтерес до блогінгу, як другий, або другий блогер володів таким самим талантом/досвідом/навичками, як перший – вийшов би справжній шедевр. Та на жаль, у реальному житті такі блоги зустрічаються рідко. А для мене, як для читача, більш корисним, цінним та цікавим буде блог другого автора, не зважаючи на те, що як професіонал кращим є перший.
Что может быть лучше, чем зимний отдых в Карпатах? Готовьте лыжи заранее!
Интересует клиническая психология? Посетите сайт с детальной информацией об этой сфере знаний!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Синдром Лебедєва: Коли популярність важливіша за зміст! | Українська блогосфера -- Topsy.com ()