Автор фотографії:
Втома від авторської діяльності чи, інакше кажучи, блогерське вигорання – доволі неприємна і небезпечна річ. Можливо, в минулому ви мріяли перетворити свій блог на потужний і популярний ресурс. Це не має жодного значення, якщо сьогодні вам не вистачає мотивації, пристрасті і просто стимулу продовжувати писати. Адже в довгостроковій перспективі успішними бувають тільки ті починання, від яких ви отримуєте задоволення.
Можливо, блогери-початківці мене не зрозуміють – ще б пак, кожен новий відвідувач, кожен коментар, кожен підписник заряджає їх потужним джерелом енергії. Я й сам думав, що воно невичерпне, коли починав писати. Але досвідчені автори, які ведуть свої блоги протягом кількох років, швидш за все на власній шкурі відчули, що таке авторська втома. А можливо – навіть не один раз.
Мені довелося зіткнутися з письменницьким блоком кілька разів. В такі моменти думка про те, що треба сісти за клавіатуру і почати щось писати, здається відразливою. Цікаво, скільки хороших авторів не подолали цей стан?..
Як подолати апатію?
На щастя, проблема вигорання легко вирішується. По-справжньому хороші автори не можуть довго обходитися без творчості і рано чи пізно вони повертаються. Шкода, якщо якісний проект з хорошим потенціалом загине через випадкову слабкість автора.
Саме тому я вирішив поділитися кількома спостереженнями щодо природи блогерської апатії та розповісти про власні методи боротьби з нею. Принаймні, у моєму випадку вони виявилися дуже ефективними:
- Пам’ятайте про основну мету ведення блога. Ціль – тобто те, заради чого ви створили блог і готові продовжувати інвестувати в нього свій час та зусилля – це надзвичайно важливий атрибут, про який не можна забувати. Іноді для тотальної перемоги над апатією вистачає просто згадати про ціль.
- Беріться за свою найкращу ідею. У статті “Прокрастинація – найлютіший ворог блогера” я згадував, що іноді авторам притаманно відкладати найкращі ідеї для статей у “довгий ящик”. Можливо, це відбувається тому, що автор підсвідомо прагне приділити хорошій ідеї якомога більше свого часу та уваги. Шкода перетворити хорошу ідею на посередню публікацію. Втім, як би там не було – попри наявність цікавих тем у “файлі з ідеями” – автори часто шукають щось “простіше”, щоб написати прямо зараз.
- Порадьтесь зі своєю спільнотою. Спільнота вашого блога здатна стати найкращими ліками від втоми. Адже коли ви бачите, що ваша робота приносить реальну користь людям – працювати стає набагато простіше.
- Згадайте, що мотивувало вас у минулому. А колись же був час, коли ви не могли ні на мить відірватися від блога. Ви перевіряли його навіть випадково прокинувшись серед ночі. Спробуйте згадати, що слугувало для вас найбільшим стимулом тоді, і, можливо, вам вдасться відновити це відчуття.
- Не випадайте із дискурсу. Намагайтеся завжди залишатися в курсі подій, які відбуваються у вашій сфері – це гарантуватиме, що у вас ніколи не виникне дефіциту тем. Окрім того, постійно дізнаючись про щось нове, ви швидш за все захочете поділитися цією інформацією зі своєю спільнотою.
- Пишіть короткі публікації. Якщо у вас немає матеріалу на двадцять сторінок – то й не пишіть двадцять сторінок. Іноді читачі будуть вам тільки вдячними. До того ж, несподівані короткі думки, які спали вам на думку, бувають ціннішими, ніж двадцять сторінок машинописного тексту.
- Помічайте нові можливості. Один з найбільш ефективних способів повернути собі натхнення – відкритися для нового. Купіть цікаву книжку (можливо, навіть не пов’язану напряму з вашою тематикою), подивіться фільм, зустріньтесь з кимось новим чи просто прогуляйтеся. Не забувайте, що практично все, що відбувається у вашому житті – впливає на ваші публікації.
У різних авторів ціль може бути різною. Хтось мріє створити популярний ресурс; хтось хоче об’єднати навколо себе цікаву спільноту; інший – бажає допомагати людям, ділячись з ними цінними знаннями; четвертий – розвиває блог як основу для свого улюбленого бізнесу… Варіантів безліч. Головне, щоб ви не забували про свій власний.
Якщо ж у вашого блога немає цілі, то слід серйозно задуматися, чи на те ви витрачаєте свій час?
Нецікаві для автора теми – найкоротший шлях до вигорання. Тому, якщо ви відчуваєте перші ознаки апатії – беріться за найкращу ідею! Хай сам процес створення статті приносить вам задоволення, а не тільки спостереження за показниками та спілкування у коментарях після публікації.
Взагалі, на моє тверде переконання, спільнота – це чи не найцінніший ресурс, який у вас є. Не домен, не архів статей, і навіть не ваш авторський талант (хоча він, звісно, також має значення) – а саме спільнота – ті люди, які постійно вас читають, підтримують, дискутують з вами, просувають ваш контент і з нетерпінням чекають кожної наступної публікації. Якщо ви раптом різко знизили темп публікацій, то саме їхні дружні “штурхани”, здатні швидко вилікувати вас від апатії.
Автор фотографії:
Поверніться до витоків – знову почність читати (і коментувати) блоги друзів. Можливо, це допоможе по-новому відкрити для себе причину ведення власного.
Сподіваюся, ці поради допоможуть повернути колишній блогерський азарт і підняти ваш блог на новий рівень.
А як ви боретесь із втомою та вигоранням? Якщо боретесь, звісно…
Нерухомість у Львові. Оголошення: квартири Львів продаж.
Прагнете підняти свій сайт на вершину? Тоді вас точно зацікавить просування сайту, розкрутка сайту в тернополі.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention Як боротися з блогерською апатією | Українська блогосфера -- Topsy.com ()