Після моєї доповіді на львівському Social Media Camp 2011 Надія Баловсяк (@nadia_balovsyak), поставила запитання: “Які цікаві українські блоги з’явилися у 2010-му?”
На мою думку, це питання варте висвітлення в окремій публікації! Адже й справді, 2010-ий рік виявився наздвичайно багатим на нові яскраві дебюти та відкриття. Я не стверджуватиму, що всі із наведених нижче українських блогів з’явилися саме в минулому році, але для себе я відкрив їх саме у 2010-му (а деякі – на початку 2011-го).
Всі блоги, які потрапили до цього переліку, так чи інакше стосуються блогінгу, інтернету, інформаційних технологій, соцмереж, сучасних тенденцій в інформаційній сфері – тобто тих тем, які цікавлять мене найбільше і повинні були б бути цікавими читачам “Української блогосфери”.
- Fructus Temporum. Попри не зовсім звичну кольорову гаму, яка використовується в дизайні, блог Андрія Івахненка часто вражає глибиною думки та несподіваними аспектами, які намагається висвітлити автор у своїх публікаціях. Особисто мені дуже імпонує його часто суперечливий та дискусійний, але завжди актуальний філософський стиль, а також вміння автора аналізувати та мислити без стереотипів.
- Akhe.info. Блог про українські блоги. За підбором тематики та стилем подачі він трохи нагадує мені те, чим була “Українська блогосфера” 2 роки назад, тому читаючи цей блог я іноді відчуваю своєрідну ностальгію. Присутня деяка зацикленість на інтернет-заробітку, що, втім, не заважає авторові Олександру Змієвському публікувати цікаві статті.
- Twitter.in.ua. Дивовижно популярний блог про твіттер та все, що з ним пов’язано Івана Паламарчука. Цікавий стиль подачі матеріалу і багато базових статей, які, вочевидь, і залучають на сайт значну кількість відвідувачів. Яскравий приклад поєднання вдало підібраної теми та ентузіазму автора.
- Опришок. Блог Ігора Стефурака. Ще одне відкриття 2010-го. Попри труднощі, які можуть виникнути з ідентифікацією тематики цього блога, знайдемо там чимало матеріалів, пов’язаних з інформаційною сферою. При чому, варто відзначити – доволі якісних матеріалів.
- Wolpix.info. Ще один блог, який стане в нагоді блогерам-початківцям та принесе користь авторам, які шукають способів монетизації своїх ресурсів.
- Інтернет торгівля. Практичні поради. Блог Андрія Сеника, де можна знайти чимало статей, так чи інакше пов’язаних з бізнесом в інтернеті та діяльністю інтернет-магазинів. Є тут і аналіз діючих майданчиків і покрокові інструкції щодо створення власного торгівельного бізнесу. Але головне – в публікаціях відчувається інтерес автора, а тому читати їх справді цікаво.
- IT вчора, ІТ сьогодні, ІТ завтра. Блог Андрія Вовка. Дуже різносторонній ресурс про інформаційні технології, в якому можна натрапити як на огляди інноваційних інтернет-сервісів, так і на аналітичні статті та огляди подій в українській ІТ-сфері. Втім основне, що спонукало мене внести цей блог до десятки відкриттів – ставлення автора до контенту та читачів. Адже любов до того, чим займаєшся, відчувається відразу!
- ІТ-Блогер. Блог Володимира Стойка – це ще один ІТ-ресурс, в якому, на відміну від попереднього, знайдемо трохи менше оглядів інтернет-сервісів, зате більше практичних інструкцій щодо роботи тих чи інших технологій. Ті, хто зі мною знайомий, знають, що до “how-to”-посібників я відчуваю непідробну слабкість. До того ж Володимиру вдається зробити їх по-справжньому цікавими.
- UA WordPress блог. Офіційний блог українського вордпресу. Незамінний ресурс для кожного україномовного автономного блогера. Тут знайдете інформацію про оновлення та багато-багато інструкцій щодо встановлення чи налаштування різноманітних “примочок” для WordPress.
- Seogle – український SEO блог. Як то кажеться “the last but not the least” – блог, чия назва говорить сама за себе. Знайдемо тут багато статей, пов’язаних із пошуковою оптимізацією.
UPD: Авторами блога Twitter.in.ua є також Тарас Амброз (@Taras) та Петро Нек (@mrpetruccio), якому, зокрема, належить сучасний дизайн блога.
На закінчення, хотілося б додати кілька слів про якість та корисність блогів.
Якщо придивитися до тем – більшість з них можуть видатися банальними – особливо, для людей, які постійно працюють в інтернеті та сфері інформаційних технологій. Втім, саме ставлення авторів та якість контенту – це той фактор, який перетворив ці блоги на відкриття. Принаймні, для мене. Сподіваюся, ви також знайдете хоча б кілька нових проектів, за оновленнями яких захочеться стежити.
Як завжди, буду надзвичайно вдячний за нові цікаві блоги, які ви вважаєте вартими уваги (я ж своїми поділився).
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Tweets that mention 10 українських блогів, які я відкрив для себе у 2010-му | Українська блогосфера -- Topsy.com ()
Pingback:Найбільш ефективні типи контенту, які "притягують" трафік. Частина 1 | Українська блогосфера ()