• Погоджуюсь з третім пунктом. Я вже писав у тебе в коментарях до однієї з статей, що багато новачків пишуть про блогосферу або якісь інтернет-новини скопійовані. Всі так розумні, що аж страшно 😉

 • Щодо 2-го… У лютому розпочався черговий Deutsche Welle Blog Awards. Знову україномовні блоґи не можна подати на конкурс. Звідси – не лише в самих українцях справа.

  Щодо 3-го – бібліотекарі н-лад розбудовують тематичну, спеціалізовану … блоґосферу http://panbibliotekar.blogspot.com/2011/02/blog-post.html

 • The Lex

  За статистикою БігМіру у січні 2011-го – більше 19 мільйонів користувачів. При населенні у 46 мільйонів і нашому рівні розвитку інфраструктури навіть у великих містах зі столицею включно – цифра вже не така вже й погана. І українською мовою вже шукають все те саме, що і російською, і не менш активно. Отже п.п. 1-2 вже виконано. Справа за малим: сісти у потяг, який вже пішов… 🙂

 • The Lex

  За статистикою БігМіру у січні 2011-го – більше 19 мільйонів користувачів. При населенні у 46 мільйонів і нашому рівні розвитку інфраструктури навіть у великих містах зі столицею включно – цифра вже не така вже й погана. І українською мовою вже шукають все те саме, що і російською, і не менш активно. Отже п.п. 1-2 вже виконано. Справа за малим: сісти у потяг, який вже пішов… 🙂

 • Бігмір міряє IP та комп’ютери, а не користувачів. У нього завжди найвищий показник. Тому доречніше довіряти статистиці InMind, яка, наскільки мені відомо, базується на повноцінному панельному дослідженні. А за його даними в україні порядка 12 мільйонів користувачів (щоправда дані десь піврічної давності). А це близько 25% населення. Не погано, але й не дуже багато. У європейських країнах покриття інтернету до 70% населення, так що зростати ще є куди.

  А звідки інформація про “українською мовою вже шукають не менш активно, ніж російською”? Наскільки мені відомо – це не так.

 • Приємно, що у нас відбуваються такі речі. Що більше спеціалізованих ресурсів з’являтиметься, то більш розвинутою ставатиме і сама сфера.

 • The Lex

  🙂 Розумієш, у чому справа… На відміну від InMind і, наприклад, тебе, БігМір – закляті практики. Не кажучи вже про таку собі ІнАУ, яка і у інтернеті не буває, не те що серед народу.

  Я вже писав комусь з українських блогерів у коментарях що основна проблема українських блогерів на сьогодні – надто далекі вони від народу. Так, ти й сам про це зауважив: блогери пишуть про блоги, про СЕО, про що завгодно, тільки не про життя. А блог – це не професія і не бізнес і не інша …(додати за смаком), про яку пишеш, наприклад, ти. Блог – це просто щоденник. Нам не вистачає просто щоденників про просто життя. Просте українське життє українською мовою.

  Зате в нас вистачає “хвальоних” “ассоціації”, “інтеркорпорації”, “панельних досліджень”, і усіляких там “блогокампів”. От чудасія: ассоціації є, а блогосфери – нема. 🙂

  Про запити українською/російською – наскільки тобі відомо, я пишу сайти обома мовами і можу порівнювати. Надто далекі ви від народу… 🙂

 • Хм, ну в мене є блог “просто про життя” – jarofed.com
  Але більшість тих, кого ти вважаєш блогерами, вже давно не пишуть у блоги. Їм вистачає соцмереж і твіттера. А у “просто” блогосфери (новий термін?) залишаються тільки палкі прихильники, такі як ти або я 🙂 Але мені простіше, бо я вважаю блоги про бізнес, професію та інше (додати за смаком) також блогами… Більше того, саме такі блоги розвиватимуться, тоді як кількість “просто” блогів падатиме.

  Ну ось тобі приклад: ти мій блог читаєш (хоч і полюбляєш через раз вставити коментар про його “відірваність від життя”), а я твій ні.

  Що стосується досліджень: є факт, що Bigmir рахує хости, а InMind рахує людей. Вибирай ту статистику, яка ближча тобі.

 • The Lex

  А те, що ти не читаєш мій “блог” – це добре чи погано? 😉

 • 🙂 Ніколи не задумувався над цим “філософським” питанням.

 • The Lex

  То я тобі давно зауважував, що ти ніколи не задумуєся на тими “філософськими питаннями”, про які пишеш. І пропонував таки задуматися. А ти у відповідь пропонував задуматися і написати самому. Тож маємо те, що маємо, а саме – Українську Блогосферу. 😉

 • Вибач, я не хотів тебе образити. Той факт, що я не читаю твій блог – це не добре і не погано. Просто нецікаво. У світі десятки мільйонів блогів – у жодної людини не вистачить ні сил, ні часу, щоб читати їх всі, тому доводиться вибирати тільки варті уваги. Не очікував, що ти звинуватиш мене у бездумності тільки тому, що я не читаю твій блог.

  А ось філософське питання для тебе: Як вважаєш, той факт, що ти активно читаєш і коментуєш цей блог, хоч і називаєш його “відірваним від життя” і “бездумним” – він про що свідчить?

 • Про життя пишу я:)) Але тема про блоги більш відвідувана ніж, про те як закоптити ковбасу:)

 • Дякую за згадку і аналіз :))

 • Тобі дякую за дискусійну тему 🙂


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.