Спонсор публікації:
Надоело считать трафик? Безлимитные сервер в Европе от компании Adivohost.
Автор фотографії:
Звісно, йдеться не про абсолютні показники, бо 200 відвідувачів з пошукових систем завжди краще, ніж 100 (за умови тематичності запитів). Але якщо пошуковий трафік складає, скажімо, 80% чи навіть 90% від загального притоку відвідувачів – тоді настав час задуматися, чи все гаразд із вашою спільнотою.
Справа в тім, що постійні відвідувачі рідко приходять на сайт через пошуковики. Зазвичай, вони або підписані на блог через RSS/e-mail, або фоловлять його стрічку у Twitter/Facebook, або ж моніторять нові статті, безпосередньо на сайті. На щастя, кількість способів, які дозволяють підтримувати зв’язок з улюбленим ресурсом, продовжує зростати – так що кожен читач може обрати найбільш зручний для себе.
А про що свідчить високий відсоток пошукового трафіку?
Високий відсоток пошукового трафіку свідчить про якісну оптимізацію і хороші позиції у пошуковиках. Але що роблять читачі, потрапивши на сайт через пошуковик? Якщо після отримання інформації вони не підписуються на оновлення і не запам’ятовують адресу блога – то не стають частиною спільноти. В такому разі їхня участь в житті проекту випадкова і у більшості випадків – одноразова.
На мою думку, пошуковий трафік блога із по-справжньому якісною і міцною спільнотою повинен складати не більше 50% від загального притоку відвідувачів на сайт. Це означає, що блог часто знаходять через пошуковики, але як мінімум частина відвідувачів конвертується у лояльних читачів і продовжує стежити за вашим сайтом на постійній основі.
Звісно, саме по собі скорочення абсолютних показників пошукового трафіку не свідчить про зростання спільноти. Наприклад, якщо у вас було 2000 щомісячних відвідувачів, з яких 1500 (тобто 75%) приходили через пошуковики; а стало 1000 щомісячних відвідувачів, з яких 500 (тобто 50%) приходять пошуковики – то це свідчить тільки про песимізацію в Google/Яндекс, але аж ніяк про зростання спільноти. Якщо ж вам вдалося досягнути 4000 щомісячних відвідувачів, з яких 2000 приходить через пошуковики – то можна привітати себе з правильно обраною стратегією розвитку. Адже хоч пошуковий трафік і скоротився у відносних показниках – це сталося через зростання соціального трафіку, а не через падіння пошукового.
Пошукова статистика моїх блогів
Щось подібне я зараз спостерігаю на “Українській блогосфері”. Якщо всього три-чотири місяці назад пошуковий трафік на цей сайт складав більше 60%, то сьогодні цей показник знизився до менш, ніж 40%. При цьому абсолютний показник пошукового трафіку зріс (як і відвідуваність блога).
Для порівняння, на блог про флеш та ActionScript3 57% відвідувачів приходить через пошуковики. Я дуже радий, що трафік надзвичайно тематичний (до топ-10 запитів не входить жодного нецільового), але це свідчить, що потрібно більше працювати над створенням спільноти. Як наслідок – і активність коментаторів на блозі про флеш куди нижча, ніж на “Українській блогосфері”.
Що ж стосується мого особистого блога, то там показники пошукового трафіку рекордні – 66%. Я не дуже переймаюся цим, оскільки веду цей блог виключно заради задоволення та через бажання викладати кудись думки, які не вписуються у формат інших блогів. Втім, це свідчить що особисте життя не надто цікаве відвідувачам (хіба що найближчим друзям та родичам, яких не так вже й багато). Інші ж потрапляють на “популярні сторінки” за запитами на зразок “як отримати закордонний паспорт у Києві”. Припускаю, що мало хто з них повертається чи підписується на блог.
Disclaimer
Пишучи про важливість прямого/соціального трафіку на блог, я не заперечую, що пошуковий трафік також має дуже велике значення і над ним потрібно працювати. При правильному підході він може (і повинен) бути дуже якісним. Більше того – саме пошуковий трафік – це те джерело, яке приводить нових відвідувачів, які потенційно можуть стати постійними – нова кров для вашого проекту!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)