Автор фотографії:
Для тих, хто ще не в курсі, коротко розповім “сюжет триллера”: горе-монетизатор, сподіваючись на легкі гроші, почав красти контент відразу з кількох українських блогів, автоматично перекладаючи його на російську та розміщуючи на своєму блозі. Після звернення з проханням прибрати крадений контент або принаймні розмістити посилання на оригінали, копіпастер віддав перевагу піти у глуху оборону, мовляв, “а що ви мені зробите?”…
Спроби встановити справедливість через хостера (як було у попереденьому випадку) результату не дали. Схоже, сплогер уважно підійшов до питань вибору хостингу і знайшов так званий “abuse-free” сервер – тобто хостинг, який ігнорує скарги на порушення прав щодо розміщення контенту. Звісно, така діяльність хостера є протизаконною, але для подібних сайтів (крадений контент, порнографія тощо) – це єдиний спосіб “виживати”.
Як же бути в ситуації, коли не вдається “знищити” сайт повністю?
Головне у цій ситуації було не опустити руки і не “забити”. Адже несправедливість у будь-якому випадку повинна бути виправлена. І тут в нагоді стали два посилання, які я давав у попередній статті:
Раз чи два на місяць я заходив на сайт копіпастера на предмет появи на ньому нових вкрадених статей і при наявності таких просто відсилав скаргу у Google та Яндекс. Кількість скарг дорівнювала кількості статей. В тексті скарги я просто вказував лінки на вкрадений матеріал та на оригінал.
У Google краще писати скаргу англійською мовою, кажуть, вона швидше розглядається. Текст приблизно наступний: The page (тут URL сторінки-зловмисника) is automatically generated translation of the original article (тут URL статті-оригіналу на вашому сайті). У графі, де потрібно вказати, які закони порушуються пишемо: Copyright laws.
Результат боротьби з крадіжками
Сайт копіпастера повністю “випав” із Яндекса. У індексі на даний момент знаходиться нуль сторінок. Чесно кажучи, швидкість та якість реакції Яндекса мене приємно здивували. Знімаю капелюха перед підтримкою.
З Google результати трішки гірші, але в цілому – також позитивні. Справа в тім, що Google не видаляє з індексу сторінки, які одного разу в нього потрапили. Але може перенести їх у так звану додаткову (supplemental) видачу, що по-суті дорівнює видаленню, оскільки у пошукових результатах такі сторінки завжди будуть на останніх місцях.
На сайті зловмисника проіндексовано 350 сторінок. З них у supplemental-видачі зараз знаходиться 326 сторінок – тобто 93%. Всього 24 сторінки все ще залишаються в основній видачі. І з кожною наступною скаргою їх кількість зменшується.
Чим це загрожує копіпастеру
Якщо сплогер замість того, щоб вибачитися і видалити крадений контент, продовжує розміщувати у себе ваші статті – ви майже гарантовано можете “видалити” його з видачі основних пошуковиків. Для російськомовного ж сплога вилетіти з Google та Яндекса рівноцінно смерті.
Чому?
Давайте розберемося.
Чи може сплог отримувати трафік з соціальних мереж? Навряд чи… адже для цього потрібно мати реальну спільноту, а вона ніколи не буде читати автоматично згенерований переклад. З тих самих причин сплог не матиме трафіку з підписок та прямих заходів.
Єдине, що залишається – SEO-трафік. А він можливий тільки якщо сайт добре почувається у Google та Яндекс.
До того ж, всі без виключення системи заробітку на посиланнях вимагають, щоб ресурс був проіндексований пошуковиками, а деякі з них, як от GoGetLinks, навіть повертають рекламодавцям гроші, якщо з якихось причин їхні посилання не потрапили в індекс Яндекса.
Результат для сплога – статті не індексуються, трафіку немає, сайт не приймають у біржі лінків. Чим це відрізняється від видалення сайту з хостингу? Та практично нічим!
Висновок: Ніколи не варто опускати руки і завжди потрібно йти до кінця. А особливо, якщо злочинець дозволяє собі сміятися в очі людині, яку обікрав. Правда – вона така – завжди виходить на поверхню.
Сами строите бизнес и дошли до помещения? Тогда вас несомненно заинтересует остекление витрин – качественное и быстрое!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:А ти користуєшся піратською віндою? | Українська блогосфера ()