Автор фотографії:
Чи не тому практично в кожній дискусії, де піднімається тема авторських прав, неодмінно з’являється людина, яка намагається дорікнути правовласнику тим, що він і сам є порушником. Мовляв, “ви ж самі, безперечно, користуєтесь хакнутим програмним забезпеченням і дивитесь піратські фільми!”
Коли більше року назад я висловлював свою думку про “верховенство” ліцензійного продукту над піратським на особистому блозі – навіть у тій статті в коментарях проскочила алюзія із серії “цікаво, скільки людей, які читають цей пост про ліцензії, користуються ліцензійною віндою”.
Поява таких коментаторів у публікаціях, пов’язаних з авторським правом, настільки закономірна, що я навіть перестав дивуватися. Я бачив сотні таких коментарів на десятках ресурсів. Не дивно, що подібна дискусія зав’язалася і в коментарях до статті про боротьбу з копіпастом.
Це як останній “непробивний” аргумент у суперечці: “Яке ТИ маєш право засуджувати крадіжку статей, якщо сам слухаєш неліцензійну музику?!” А те, що слухаєш – не викликає жодного сумніву. Бо всі слухають! І автор критичного коментаря – також.
Що ж, оскільки відчуваю, що подібні питання будуть задаватися і надалі, вирішив поділитися своїми думками щодо піратства та авторських прав. Люблю такі статті за те, що вони дозволяють в майбутньому відповідати на типове питання лінком.
Піратство – погано чи нормально?
Передусім, я не хочу, щоб у вас склалося хибне враження, начебто я захищаю піратство. Я не проти ліцензій і справді хотів би, щоб ця сфера краще регулювалася в Україні. Але я швидше повірю в те, що правовласники знайдуть інші способи монетизації свого контенту (як це намагається зробити ex.ua), ніж в те, що всі користувачі раптом перестануть користуватися піратськими версіями музики, відео, програмного забезпечення чи будь-яких інших електронних продуктів.
Втім, наскільки б не нарікали велетенські корпорації-правовласники на “клятих користувачів піратських продуктів”, які крадуть їхній прибуток – не варто плутати копіювання контенту з присвоєнням авторських прав. Якби ви спробували зробити з відео чи музикою те, що роблять копіпастери з контентом (тобто присвоїти собі авторство) – корпорація-правовласник не просто написала б вам обурливого листа – вона стерла б вас у порох. При чому, цілком можливо – в буквальному сенсі.
Користування піратськими продуктами в Україні не карається законом. Тобто формально, слухаючи музику, дивлячись відео чи, знову ж таки, встановлючи “зламаний” Фотошоп – ви нічого не порушуєте. Порушує той, хто продав (віддав) вам цей піратський продукт. Карається розповсюдження, а не споживання!
Порушення ж авторських прав (намагання присвоїти собі авторство) – це протизаконна діяльність. І вона регулюється українськими законами. В цьому контексті раджу почитати статтю на Телекритиці – досить цікаво.
Висновок
Отже, хоч декому і хочеться поставити знак рівності між піратством та присвоєнням авторських прав – концептуально це абсолютно різні речі. Навіть на законодавчому рівні користуючись піратськими продуктами людина нічого не порушує, а присвоюючи авторське право – порушує закон України “Про авторське право та суміжні права”.
Що ж стосується того, чи доводилося мені користуватися піратськими продуктами… – так, доводилося. Як і кожному із тих, хто ставить такі запитання. Але я роблю все, щоб мінімізувати піратство у своєму житті і з радістю плачу за якісні інформаційні продукти адекватну ціну.
Если вы, как и я, интересуетесь недвижимостью – тогда вам несомненно стоит зайти на строительный портал. Посмотрите на мир первички глазами застройщика!
Ищешь, где купить угловые диваны Киев для гостиной? Интернет-магазин дивнов Novimebli — доставка мягкой мебели по Украине, оптовые цены.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Платить или не платить? А если платить, то за что? ()