• Користувачі лінуксу дивляться на даний пост з прихованою посмішкою 🙂
  Щодо музики і фільмів — тема окремої розмови, хоча зараз є чимало справді хороших речей, що розповсюджується авторами безкоштовно (часто ще й за ліцензією CC).

 • На мою думку саме за цим форматом – майбутнє. Багато сучасних виконавців без задніх думок викладають свою творчість на YouTube і не переймаються що їхні пісні безкоштовно почують десятки мільйонів користувачів інтернету. Навпаки – вони цього хочуть.

  Захист продукції від піратства – це тема, яка вигідна корпораціям, але не авторам. Колись читав дуже толкову статтю про це.

 • Якщо постає вибір платити чи не платити за щось, я вибираю не платити. Це якось логічно. Якщо щось недоступне в безкоштовному варіанті, чи обмежене, ну тоді платити. Все банально просто. А про моральність встановлення неліцензійної вінди мало хто задумується перед установкою. Це питання тривожить не юзерів, а тих хто на тому заробляє.

 • Я як і всі користувався “безкоштовним” Windows. Але коли робота в Інтернеті стала для мене основною, то придбав ліцензійний диск з “сімкою”.
  99% встановленого ПО – фрівар, із взломаного лише “дрімвейвер”, але може і його колись придбаю. Ігри майже всі теж безкоштовні. Якщо дуже захочу пограти в якусь новомодну штучку – не соромлюся придбати.
  А взагалі незалежно від того, що ми тут обговорюємо – питання про те чи має бути платним їхня продукція можуть вирішувати лише ті хто цю продукцію продукує… А наші обговорення нічого не варті. Хіба що для власного заспокоєння.

 • Я також вдома один комп перевів на лінукс давно. Це було зролено для того щоб відівчати домашніх від МС.
  Питання як бути з обробкою фото і відео, все ж таки безкоштовін продукти а тим паче лінуксові безкоштовні ще не доятгують. Тобто вже є кілька, але кількість плагінів маленька, комюніті слабеньке, інфи мало.
  НУ і ше одне Лінукс то круто, але що не кажи, я потратив купу часу для того щоб налаштувати деякі елементарні речі на Убунті, так і не змг зробити того. Хоч для мене то не пробема, для декого може бути проблемою.

 • Згоден на 100%. Власне, ця стаття написана не для того, щоб виправдати піратське ПО, чи музику/відео, а для того, щоб пояснити, що використання “зломаного Дрімвівера” чи будь-чого іншого не відбирає у людини прАва захищати свої авторські правА.

 • я не знаю, як інші, але платити 800 грн за ліцензійний віндяк – це збочення

 • з усього зломаного в мене вінда та пакет адобів все інше безкоштовне
  тут звичайна логіка, в нас всі користуються піратським ПЗ ніхто не контролює дуже(уявіть шо до вас додому приходять з перевіркою чи не піратська вінда) а навіщо платити якшо можна не платити?
  тут має діяти принцип кнута і пряника, ПЗ має бути доступним по ціні(програми від адобів коштують навіть дуже дорого, можливо не для середньостатистичного американця а для нас точно)і має бути контроль
  на одному почутті совісті далеко не заїдеш

 • А навіщо пересічному юзеру програми адобів? Це не менше, а навіть більше збочення, ніж, як висловився попередній коментатор, платити за Віндовз 800 грн!

 • Я ще не вирішив для себе, чи усе “зламане” в інтернеті = крадене. З одного боку я користуюсь тим, що коштує і за що я не платив. З другого боку – якщо держава не забороняє користуватися “зламаним”, тоді цей інфопродукт для мене не є краденим.

 • фотошоп юзають всі кому не лінь

 • Armid

  Я “той самий” який підняв це питання в попередньому топіку.

  Поясню свою думку.

  Пункт 1: Ви не будете ж сперечатися, що ведете свій блог для монетизації. Звичайно в якійсь мірі це переросло в хобі. Але після кожної статті у вас є блок з постовим. Отже ви отримуєте за це гроші (справжнісінькі)

  Пункт 2: Я дуже сумніваюся, що за зберігання піратського софта в Україні нема статті. Наприклад, я точно знаю, що в компаніях проходять первірки виключно на дотримання ліцензійності софта. Звичайно не у всіх зразу. Якщо ви так впевнено стверджуєте, то було б доцільна привести посилання на статі відповідного закону.

  Слова це така річ… Знаєте можно написати так, що читачеві буде шкода навіть злочинця.

  Зрозумійте мене правильно, що крадіжка контенту, чи піратської музики це одне і те саме.

  А то зараз виходить так, що коли у вас крадуть статтю, ви обурюєтеся. Тому що виходить, що у вас падають пошукові позиції, відповідно у вас падає кількість відвідувачів, відповідно ви отримуєте меньші прибутки. А ось коли ви самі красте музику чи фільм, ві починаєте говорити, що нема такого закону че ще щось.

  Акщо це й так приведіть посилання. А так зараз стаття ні про що.

 • Ви не будете ж сперечатися, що ведете свій блог для монетизації. Звичайно в якійсь мірі це переросло в хобі.

  Швидше хобі в якійсь мірі переросло в монетизацію. Хоча в даному контексті це несуттєво.

  Якщо ви так впевнено стверджуєте, то було б доцільна привести посилання на статі відповідного закону

  Як можна навести посилання на закон, якого не існує? Правова система в Україні діє за принципом “можна все, що не заборонено законами”. Так що в даному випадку доречніше Вам навести посилання на закон, який передбачає кримінальну відповідальність за користування піратською продукцією (не розповсюдження, а саме користування). Якщо вийде – обіцяю перестати качати фільми з ex.ua 🙂

  Ще раз повторюся – я не захищаю піратство і вважаю його пережитком радянської ментальності. Але знак рівності між піратством і крадіжкою авторських прав ставити не можна, оскільки це принципово різні речі.

  За такою логікою, я міг би дорікнути Вам, наприклад, що Ви не маєте права критикувати будь-кого за піратство, оскільки самі не є вегетаріанцем. Аналогія була б схожою.

 • Armid

  Закон України “Про авторське право і суміжні права” http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=3792-12

  Розділ V Стаття 50 (Порушення авторського права і суміжних прав)

  Пункт б):

  б) піратство у сфері авторського права і (або) суміжних
  прав – опублікування, відтворення, ввезення на митну територію
  України, вивезення з митної території України і розповсюдження
  контрафактних примірників творів (у тому числі комп’ютерних
  програм і баз даних), фонограм, відеограм і програм організацій
  мовлення;

  Зверніть увагу “відтворення” та “розповсюдження” написано окремо.

  Пункт е):

  е) будь-які дії для свідомого обходу технічних засобів
  захисту авторського права і (або) суміжних прав, зокрема
  виготовлення, розповсюдження, ввезення з метою розповсюдження і
  застосування засобів для такого обходу;

  Знову таки, “свідомого обходу технічних засобів”

  ———————————————————————————-
  Зрозумійте мене правильно. Я ВАМ В НІЯКОМУ РАЗІ НЕ ДОРІКАЮ ЧИ ЩЕ ЩОСЬ!!!
  ВИ ВІРНО КАЖЕТЕ, ЩО ВСІ ЦЕ РОБЛЯТЬ.

  Але, не треба так переживати за те, що у вас хтось скопіпастів статтю. Є безліч засобів цьому перешкодити.

  Ось приклад. Коли створюють такі говно-сайти, то в 99,9% випадках контент копіюють через RSS-стрічки. Пояснюю. Коли ви публікуєте статтю на своєму блозі, вона миттєво попадає в rss-стрічку. Копіпастеру залишається написати скріпт для опублікування цїєї статті на своєму говно-блозі.
  Так от все що потрібно зробити, це створити затримку попадання свіжого контенту в RSS-стрічку (наприклад 30хв.). Для вордпрес є такі плагіни. За цей час, можно сміливо сподіватися, що пошукові роботи встигнуть проіндексувати вашу статтю.

 • Зверніть увагу, що в тому законі є все, крім, власне, користування. Це питання піднімалося неодноразово у багатьох дискусіях і навіть на конференціях – немає в Україні статті про заборону КОРИСТУВАННЯ піратським продуктом. Забороняються будь-які дії щодо його виготовлення (відтворення) та розповсюдження.

  Що стосується власне авторських прав, то я намагаюся не надто перейматися тим, що хтось скопіпастив статтю. Але роблю все, що від мене залежить для того, щоб цього не відбувалося. В тому числі спілкуюся з людьми, які займаються плагіатом і прошу, щоб вони видалили контент. Якщо цього не відбувається – знаходжу інші способи. І хотів би, щоб всі автори поступали так само і не ігнорували те, що їхній контент крадуть (розміщення статті на іншому сайті з прямим посиланням на джерело не є крадіжкою). Зрештою, від цього залежить чистота інтернету і наше з вами майбутнє (якщо ми плануємо продовжувати працювати у цій сфері).

  В українській (україномовній) блогосфері ця тенденція набула просто таки катастрофічного розмаху, тому що автоматичний переклад з української на російську виглядає досить “читабельно”, на відміну, від, наприклад, автоматичного перекладу з англійської.

 • Armid

  Бачу ми один одного не розуміємо. Чи ви мене не розумієте.

  Як в цоьому disqus робити цитати?
  Я не знаю як, то буду робити цитату в лапках.

  “Забороняються будь-які дії щодо його виготовлення (відтворення) та розповсюдження.”
  виготовлення та відтворення це ж зовсім різні речі. Відтворення це ї є користування.
  Вікіпедія це не закон звичайно ж, але ось що там написано:
  Відтворення в медійні галузі це – відтворення кінострічки, медійного файлу, зображення та звуку.
  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B4%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F

  Мені не відомо жодної конференції на якій казали, що зберігання піратської продукції вдома можливо. Теперь вже ви приведіть посилання на доповідача.

  Те, що за це, ще не наказували, то це не значить, що так можно робити. Просто дуже дорого ходити по домівках і перевіряти компютери. Не зрозуміло хто це повинен робити, також потрібно мати рішення суду для обшуку. Звичайно в найблищі роки ніхто це робити не буде.

  Але стаття є. І в ній чітко написано як на мене. А соь якщо ви спробуєте перетнути державний кордон з ноутбуком, є висока ймовірність, що вас попросять ввімкнути ноутбук.

  ———————————————————–

  Все що я пишу має на меті одну мету. Не треба сильно перейматися копіпастом контенту. Хай собі копіпастять. Писати теж марно. Скоріш за все це робится автоматично, і на тій стороні вам ніхто не відповість.

  Є ще і недоліки в писанні скарг хостерам. Акщо привчити хостерів до реагування на такі дрібниці (скопіпастіли статтю), то можно й самому попасться. Як приклад ваш блог взломають і почнуть розсилати спам. Хтось напише хостеру, і ваш сайт видалять. Такі випадки вже були.

  Ну це все моя думка звичайно. Можливо я і помиляюся.
  А то москалі вже зовсім обнаглелі 🙂 Копіпастять по полной 🙂

 • ми один одного “не розуміємо” тому що ви намагаєтесь довести мені, що користування неліцензійним продуктом в Україні заборонене законом. А це не так.

  🙂 Мабуть, простіше буде не продовжувати цю дискусію.

 • Останні три абзаци мене відверто дивують! Чому це не треба перейматись копіпастом? Всі, кого хвилює його праця, повинні цим перейматись! Чи може в подібній ситуації (а я ставлю знак рівності між піратством і копіпастом, фактично копіпаст це є вид піратства), наприклад, мікрософт дурніший? 🙂
  Писання скарг хостерам теж не є недоліком. А щоб не “попадатися” можу порадити лише не вчиняти незаконних дій. З взлом і розсилку спаму нормальний хостер не видалить сайт, він його ізолює до з’ясування обставин

 • І все таки не згоден, що людина нічого не порушує користуючись неліцензійним софтом, приміром.
  Закони часто такі “заплутані”, що правильно трактувати його може тільки людина з юридичною освітою. Ярослав, ти маєш юридичну освіту? От я – ні. Хоча незаконність дій щодо користування неліцензійним під сумнів не ставлю.

  То як же розсудити? А можна піти від протилежного! Не секрет, що на підприємствах (юр. особи) часто проводять перевірки щодо ліцензійності софту. Ці перевірки здійснює державний інспектор з питань інтелектуальної власності. Ось одне із прав згаданого інспектора:

  “перевіряти у суб’єктів господарювання наявність дозволу на використання об’єктів права інтелектуальної власності на будь-якій стадії їх виробництва, розповсюдження, прокату чи провадження іншої діяльності, пов’язаної з їх використанням”

  Висновок перший? Якщо державою створено відділ і призначено посадових осіб які мають подібні права, отже правові підстави це робити вони повинні мати!

  Йдемо далі. А що ж самі юр. особи на таке кажуть? Очевидно Закон є Закон, і норма у ньому така є, раз не оскаржують у суді дій даних інспекторів.
  Висновок другий: самі користувачі “погоджуються”, що авторських прав треба дотримуватись навіть у питанні користування.

  Особисто я вважаю висновок твоєї статті невірним.

 • На рахунок дискусій про те що ніби-то немає Закону про заборону використання. Я знайшов одну на “Економічній правді”: http://www.epravda.com.ua/press/2008/12/29/176063/ Так от вона якраз про те, що відповідальність за використання існує!

 • Намагання переконати когось в інтернеті, взагалі, справа невдячна. Так що я нормально ставлюсь до того, що хтось може не погодитися з моїми висновками.

 • Pingback: Платить или не платить? А если платить, то за что?()

 • Anonymous

  …і кому він нафіг не здався. 🙂 GIMP, Paint.NET, навіть Paint стовідсотково покривають потреби пересічного юзера в графредакторі.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.