Наткнувся сьогодні на цікаву цитату про письмо:
“Якщо ви хочете “висловити свої почуття”, краще “поговоріть” самі із собою. Всі ми це робимо час від часу. Але якщо ви хочете поспілкуватися з іншою людиною, – забудьте про почуття – висловлюйте думки. Приведіть їх до порядку, переконайтеся, що в них є ціль”…
(Вільям Сафір (William Safire)
Раніше я чимало розповідав про мистецтво письма, тому, сьогоднішня публікація буде недовгою. Власне, я просто хотів поділитися з вами цитатою, яка мені дуже сподобалася.
Але залишити цитату взагалі без коментаря я не міг, тому хотів би в цьому контексті знову повернутися до питання “комунікації”. На мою думку, багато хто з авторів (і особливо – авторів-початківців) хибно сприймає мету написання статті і не зовсім правильно ставиться до аудиторії. Основна помилка полягає в тому – що для них стаття перетворюється на своєрідний аналог “виступу зі сцени перед великою аудиторією”.
Справа в тому, що читачі навіть найбільш популярних блогів ніколи не збираються у великі групи перед одним монітором для того, щоб прочитати статтю (як це відбувається, скажімо, на конференції). Принаймні, мені це дуже складно уявити.
Тому спілкування автора зі своїми читачами це радше акт персональної комунікації. А якщо вже бути повністю точним – багатьох персональних комунікацій.
Пишучи статтю – пишіть її конкретній людині і намагайтесь вирішити конкретні проблеми. Дивовижно, але факт – публікації, які мають чітку сфокусованість – для конкретного читача – у більшості випадків суттєво випереджають статті, які орієнтувалися на масу.
В минулому я вже порівнював написання статті з листом до товариша, а сьогодні мені на думку спала ще одна аналогія. Пост в блог повинен бути настільки ж простим, легким і цілеспрямованим, як пост на форумі.
Коли ви приходите на форум з конкретною проблемою (чи її вирішенням), ви зазвичай не заморочуєтесь ні стилем, ні прикрасами – ви просто викладаєте свою думку. І якщо ця думка цінна для інших користувачів – з вашого повідомлення може вирости велетенська гілка. А все тому, що пишучи на форумі ви не ставите перед собою мети сподобатись чи залучити аудиторію – ви просто хочете вирішити проблему. Чому б не дотримуватися того самого принципу в блозі?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)