Цікаву тему підняв у своєму блозі Арнольд Кочарі: що краще, вести одночасно кілька проектів, чи зосередитися на одному? Оскільки ця дилема останнім часом турбує мене все більше, вирішив поділитися деякими своїми думками на цю тему.
Отже, час будь-якого автора чимось схожий на Москву. В тому сенсі, що він також не гумовий. А значить кожну хвилину, яку ви будете вкладати в новий проект, ви по ідеї повинні забирати у старого проекта. Ну або відмовлятися від сну, вихідних, відпочинку.
Ось що пише Арнольд про переваги ведення одного проекту:
“По-моєму – це дуже круто, оскільки працюєш на розвиток одного сайту, який при цьому, звісно, розвивається набагато швидше. Ідеї щодо покращення приходять тільки щодо цього проекту. Коли хочеться попрацювати – то робиш якусь дрібничку саме для нього. Коли є можливість поставити посилання чи якимось іншим чином прорекламуватися – то вказуєш саме його… Крім того ведення одного проекту менше завантажує психологічно – є один якісний, чистий і красивий сайт, який до того ж приносить прибуток. Хіба не мрія?”
З цими аргументами важко не погодитися. І на мою думку “основний” проект, дійсно повинен бути тільки один. Втім, праві й ті, хто стверджує, що будь-який “бізнес” потребує диверсифікації, а класти всі яйця в одну корзину не тільки непрактично, але й ризиковано.
Для себе цю “проблему” я поки що вирішив так: не має значення фізична кількість проектів, головне, щоб у свідомості автора-власника вони узгоджувалися між собою і мали спільну ціль. Ви все одно не зможете розірватися і почати рухатися в різних напрямках. Тому основний проект повинен завжди знаходитися у фокусі і слугувати таким-собі “центром обертання”, а інші проекти – підтримувати його і слідувати за ним.
То може об’єднати всі проекти в один?
А ось цього робити, як на мене, в жодному разі не можна. Можу пояснити, чому:
Уявіть, що у вас заболів зуб. До якого стоматолога ви підете? До того, який вважається професіоналом і все життя займається тільки лікуванням зубів? Чи до того, який взагалі-то учитель фізики в середніх класах, грає на скрипці, а у вільний від роботи час лікує зуби знайомим?
Спеціалізація завжди веде до більш якісного вмісту, ніж розпилення на багато справ в рамках одного проекту. Тому ваші “бізнеси” повинні бути чітко відмежовані один від одного. При цьому не можна забувати про взаємопідсилення!
Не думаю, що читачі “Української блогосфери” були б у захваті, якби я регулярно публікував тут статті про ActionScript 3 (мова програмування для Flash). Тому інтерес до цього напрямку змусив мене створити окремий блог, де я публікую уроки Flash. При цьому, проекти взаємопідсилюються, оскільки я завжди можу поставити посилання з одного блога на інший. Наразі “Українська блогосфера” займає перше місце серед джерел реферального трафіку блога про флеш (звідси приходить майже 10% відвідувачів).
Тому перш, ніж об’єднувати кілька проектів в один, ще раз подумайте, а чи доцільно це робити?
А як вирішуєте “проблему кількох проектів” ви?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)