Спонсор публікації:
Путешествуете по Украине? Тогда вас заинтересуют недорогие гостиницы Киева!
О том как пошагово с фото приготовить салат мимоза вы узнаете на кулинарном сайте №1 – Cooking.ua
На днях мені на пошту прийшов цікавий лист. Писала дівчина, яка представилася аспіранткою Гарвардського університету, і запитала дозволу взяти в мене неформальне інтерв’ю про українську блогосферу. Оскільки говорити про блогосферу я можу довго і з захопленням, то на інтерв’ю, звісно ж, погодився.
Виявилося, що Анна (так звати дівчину), дійсно навчається в аспірантурі Гарвардського університету на факультеті Russian and Eurasian Studies і пише свою магістерську дисертацію на тему блогосфери, як простору вираження етнолінгвістичної ідентичності в Україні. Відверто кажучи, я був трохи шокований такою постановкою теми. Але найбільше мене вразило не це.
Коли Анна написала мені на пошту з проханням про інтерв’ю, я спершу подумав, що пише мені українка, яка навчається в Гарварді… Та де там… Виявляється, Анна – корінна американка, яка серйозно вивчає мовну ситуацію в Україні і досліджує це питання в контексті блогосфери. Більше того, дівчина дуже добре володіє російською і намагається вивчати українську, яка їй надзвичайно подобається. Але поки що не вистачає практики. А в Києві, за словами Анни: “Практично неможливо почути української”.
Словом – для мене це був несподівано приємний досвід. Не знаю, наскільки цінними для дослідження Анни були мої відповіді, все-таки вона спеціалізується на етнолінгвістиці, а українська блогосфера трішки про інше. Але як кейс, дана ситуація видається мені більш, ніж цікавою. Приємно, що українська мова і українська блогосфера “тягнуть” на рівень дисертації у Гарвардському університеті. Цікаво, а в Україні хтось досліджує подібну тематику?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)