Спонсор запису:
Позиции в Google и Яндекс непосредственно влияют на прибыль вашего бизнеса! Закажите раскрутку сайта в компании AWeb!
Автор фотографії:
Іноді, після тижня чи двох повної відсутності оновлень у блозі починаєш ловити себе на думці: “А чи не пора врешті-решт щось написати”. Більшості авторів, мабуть, знайоме це відчуття. Коли відчуваєш, що потрібно щось зробити, але немає жодної креативної енергії, щоб нарешті взятися за корисне. От і складається враження, що живе тільки Twitter та Facebook.
Та чи так вже погано хоча б на кілька літніх місяців дозволити собі відволіктися від “корисного проведення часу”? Особливо, якщо зазвичай ви робите десятки різних речей одночасно.
Як на мене, свідоме “сповільнення” дозволяє досягнути гармонії і відновити креативну енергію, щоб коли закінчиться “пора відпусток” взятися за справи з вдвічі більшим ентузіазмом.
Основна проблема людей, які одночасно займаються кількома проектами – постійна наявність багатьох важливих справ, які потрібно виконати. Наприклад: написати статті у три блоги, зробити редизайн для одного сайту і дещо виправити функціональність на іншому, закінчити кілька розділів на порталі і почати просування нового проекту… Парадокс полягає в тому, що оцінюючи загальний об’єм таких справ, людина зазвичай впадає в ступор і взагалі нічого не робить… Вантаж планів призводить до перевантаження ними і виливається у прокрастинацію.
Єдиний спосіб боротися з цим, який діє в моєму випадку – забути про те, що тебе чекає мільйон справ і сфокусуватися на якійсь одній. Повністю віддатися їй так, наче нічого іншого не існує. А закінчивши – не хапатися за наступну, а просто згадати, що на вулиці літо і принаймні піти прогулятися. Саме так – прогулятися, а не залізти з головою в соцмережі чи пошту.
А ще для відновлення дуже важливо навчитися відмовлятися від постійного перебування в онлайні. Це лише на перший погляд просто. Насправді, сучасна молодь часто вже не мислить себе без комп’ютера, підключеного до Інтернету. Ви не такий? Тоді чесно дайте відповідь на запитання, чи зможете зараз вимкнути комп’ютер і не вмикати його, скажімо, протягом наступних трьох годин? Три години – це ж так небагато!
Перебування в онлайні – це постійне напруження від масиву інформації, навіть якщо ми звикли пропускати через себе гігантський її потік. Важко назвати себе вільним, якщо ви з періодичністю до 15 хвилин перевіряєте стрічку твіттер, коментарі в блогах та електронну пошту.
Однозадачність – ось до чого потрібно прагнути, якщо ви хочете відновитися і відпочити, при цьому зробивши багато корисних речей. Не залежно від того, чим ви займаєтесь – сфокусуйтесь тільки на цій своїй діяльності і навчіться говорити “ні”, бажанню “на секундочку відволіктися”. Парадоксально, але саме таким чином можна встигнути зробити набагато більше корисних речей, ніж якщо думати про них постійно і намагатися робити все й одразу!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Те, чого ми не робимо, має не менше значення, ніж те, що ми робимо! | Українська блогосфера ()