Автор фотографії:
Ера інформаційних технологій та гіперкомунікацій, на мою думку, доволі суттєво змінила ставлення до бізнесу. Принаймні, мені здається, що зараз набагато більше людей сприймають підприємництво, як щось цілком реальне. Те, чим при бажанні можуть спробувати зайнятися навіть вони самі. Правда ще дуже мало хто вірить в перспективи успішності своїх починань. Але крига рушила…
На сторінках цього блога я неодноразово розглядав блогінг через призму бізнесу. Чесно кажучи, за три з половиною роки існування “Української блогосфери” я й сам неодноразово змінював своє ставлення до цього аспекту. І, швидш за все, ще неодноразово зміню в майбутньому.
Наразі я переконаний, що блог не зможе стати повноцінним бізнесом з усіма його атрибутами, якщо не перетвориться на ЗМІ. Втім, блог був, залишається і залишатиметься чудовим інструментом для підтримки бізнесу. І якщо вже дивитися на даний аспект через цю призму, то блог може стати основним рушієм бізнесу і по суті генерувати левову частку прибутків.
На мою думку блогінг – це чудовий спосіб для людей, які мріють про власну компанію, але все ніяк не можуть наважитися на її створення, почати рухатися до своєї цілі. Якщо хочете, блог – це це справжня рятівна палочка для підприємців-початківців, оскільки вона дозволяє “скуштувати бізнес на смак”.
Ось лише кілька переваг блога, як першого бізнесу:
- Нульовий поріг входження. Вам практично не потрібні жодні фінансові чи будь-які інші ресурси (окрім часу та зусиль) для того, щоб почати займатися блогінгом. Вся необхідна інформація доступна в інтернеті і її дуже багато. Зайдіть у розділ “з чого почати” на цьому сайті, і ви швидш знайдете все, що потрібно для старту.
- Відсутність необхідності звільнятися з основного місця роботи. Саме страх втратити роботу зупиняє багатьох потенційних підприємців від створення власного бізнесу. Статистика провалів переконливо свідчить, що ймовірність успіху стартапу впевнено прямує до нуля. І якщо відмовитися від стабільної найманої праці зараз, то вже через дуже короткий час можна опинитися на грані фінансового краху.
- Прості інструменти для оцінки прогресу та зворотнього зв’язку. Блогінг зручний ще й тим, що практично в будь-який момент ви можете точно сказати, наскільки ефективно розвиваєтесь. Кожен блогер знає, скільки відвідувачів заходить на його блог, скільки підписників стежать за оновленнями у RSS і яким чином ці показники змінюється з кожним днем, тижнем та місяцем. Блогерові набагато легше відстежити реакцію аудиторії на різні типи публікацій завдяки коментарям та простій статистиці переглядів і таким чином постійно самовдосконалюватися. В традиційному бізнесі це зробити зазвичай набагато важче. А отримати чесний зворотній зв’язок від клієнта іноді здається взгалі неможливим.
Що стосується фінансових витрат, то в найгіршому випадку вам доведеться заплатити за домен (близько $10/рік) та хостинг ($10-50/рік). Відчуваєте, наскільки кумедною є ця сума, порівняно з інвестиціями, які вам знадобляться, щоб, скажімо, відкрити власний магазин чи готель? Зверніть увагу, що якщо ви скористаєтесь безкоштовним сервісом для створення блогів, то навіть за домен та хостинг платити не доведеться.
Саме так мислить середньостатистичний працівник у якого немає багатотисячних заощаджень, щоб кинути все і віддатися мрії. Бажання триматися в межах “зони комфорту” змушує його відмовитися від думок про власний бізнес.
Перевага блогінгу в тому, що займатися ним ви можете рівно стільки часу, скільки самі забажаєте. Для того, щоб спробувати, зовсім не обов’язково спалювати всі мости і відмовлятися від роботи. Можна дозволити собі спершу вийти на бажаний рівень прибутку, а вже потім звільнитися. Або взагалі не звільнятися, якщо вам подобається поєднувати власний бізнес та найману працю.
Отже, навіть якщо ви ніколи не задумувалися про блогінг, але мрієте створити власний бізнес, можливо, вам варто все таки звернути увагу на блоги?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Якою повинна бути ефективна монетизація блогів у 2014-му | Українська блогосфера ()