Спонсор публікації:
Не можете определиться с подарком для любимой? Зайдите на сайт подарки для женщин и удивитесь богатству выбора!
Приватність в інтернеті з недавнього часу стала доволі популярною темою. Німці он навіть в суд подають на сайти, де розміщена кнопка like від Facebook, оскільки це, мовляв, шкодить їхній приватності. В мене на проблеми приватності в інтернеті своя думка, і вона лише частково співпадає з традиційним і найрозповсюдженішим баченням, яке сповідує більшість інтернет-користувачів.
Відверто кажучи, мені в питаннях приватності найбільше імпонує підхід Google+, який вимагає від своїх учасників використання виключно реальних імен. На запитання “особливо занепокоєних своєю безпекою”, чи, простіше кажучи, “людей з манією переслідування” керівник Google Ерік Шмідт відповідає просто, лаконічно і не без нотки іронії: “Реєстрація у G+ не є обов’язковою. Якщо ви надто переймаєтеся, що ваше ім’я стане відомим широкому загалу користувачів Google – не використовуйте Google+“.
Безперечно, у як у офлайні, так і у онлайні бувають ситуації, в яких без приватності не обійтися. Наприклад, ніхто в здоровому глузді не буде прилюдно справляти свою нужду. Для цього необхідна приватність. Так само мало хто захоче, щоб його надмірне зацікавлення сайтами еротичного змісту стало відоме рідні/друзям/колегам і т. п..
Втім, якщо дивитися на проблему приватності в інтернеті глобально, то частіше надмірна приватність буває злом, ніж навпаки. Погодьтеся, навряд чи вам сподобалося б, якби всі люди навколо вдягнули чорні балахони з широкими каптурами, які не давали змоги ні визначити їхню стать, ні розгледіти обличчя. А саме це відбувається, наприклад, коли ви спілкуєтеся на людному форумі чи густонаселеному блозі.
Надмірна приватність іноді виявляється причиною неадекватності і, на мою думку, є однією з передумов виникнення такого явища, як тролізм. Очевидно, що якби всі користувачі завжди і всюди писали тільки під своїм власним іменем і будь-який коментар давав змогу відшукати всі профілі цієї людини в соціальних мережах – культура спілкування в інтернеті стала б куди більш розповсюдженим явищем. Звісна річ, від “вроджених” тролів (це ті, які будуть продовжувати поводитися неадекватно, навіть якщо всі знатимуть їхнє реальне ім’я) нікуди не подінешся. Але таких дуже мало і в загальному їх можна просто ігнорувати. Чи успішно банити – раз і назавжди…
Відкритість в інтернеті в свою чергу дозволяє консолідовано розвивати власний бренд, будувати довіру, створювати спільноту навколо своїх інтересів та в першу чергу – бути самим собою по-справжньому.
А ви що думаєте на рахунок приватності в інтернеті?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Private | Боживу ()