Автор фотографії:
На жаль, в епоху постійних “відволікань” та “переривань”, коли від важливих занять вас може відволікти що завгодно і коли завгодно, зберігати фокус стає все важче. Іноді у мене навіть складається враження, що наше покоління на генному рівні має меншу здатність до фокусування, ніж покоління наших батьків. І це дуже сумно…
Тому сьогодні я вирішив поділитися кількома своїми спостереженнями щодо того, як принаймні наблизится до стану сфокусованості та зберігати його протягом якомога довшого періоду часу.
Чого не варто робити
- Обмежте споживання! Вам може здаватися, що всі ці десятки блогів і сотні статей дійсно приносять вам користь. Але перевірте, як часто ви відкриваєте свій рідер тільки щоб відтягнути момент, коли потрібно взятися за важливу роботу? І як часто ви відволікаєтесь від важливого, щоб перевірити рідер?
- Перестаньте відкладати дрібні справи “на потім”. Ви не будете робити їх потім. Але ось займати місце у вашій свідомості і тим самим заважати вашому фокусу вони будуть. Тому варто одразу визначитися: “Або роблю зараз, або взагалі не роблю і викидаю це з голови”.
- Не йдіть на компроміс із власними цінностями (навіть якщо деякі з них здаються вам не такими вже й принциповими). Якщо ви нещасні на роботі – змініть роботу. Якщо ви більше не любите людину, з якою живете – розлучайтесь.
- Перестаньте робити щось тільки для того, щоб робити. У вас повинен бути чіткий план і ви повинні розуміти, навіщо ви це робите і в якому контексті дана діяльність вкладається у глобальну концепцію ваших життєвих цілей.
- Викиньте телевізор (або принаймні перестаньте дивитися його).
- Навчіться говорити “ні” своїм знайомим, друзям, рідним і навіть коханим, якщо те, про що вони вас просять конфліктує з вашими цінностями чи може зашкодити вашим цілям. Більше того – ви повинні навчитися говорити “ні” навіть своєму роботодавцеві, якщо те, про що він вас просить, не відповідає вашому власному “життєвому плану”. Правда при цьому потрібно бути готовим, що вас звільнять.
- Якщо ви чогось не хочете – це зазвичай достатня причина, щоб цього не робити. На жаль визначити, чого ви справді не хочете, зазвичай не менш складно, ніж зрозуміти, чого ви хочете.
Що варто робити
- Досліджуйте себе, свої думки і свої емоції. Знайдіть свої справжні цінності і вони стануть вашим найнадійнішим орієнтиром у житті.
- Спіть. Відмовтесь від звички засиджуватися допізна. Кілька годин, вкрадені у сну, обернуться багатократним зниженням ефективності і в результаті ви не виграєте, а програєте. До речі, я вже якось писав про те, чому варто більше спати.
- Рухайтеся. Вам може здаватися, що ви хочете “повалятися в ліжку”. Але якби ваш організм вмів говорити, він розказав би, що насправді мріє про рух!
- Навчіться терплячості. Я впевнений, що саме орієнтація на довгостроковий результат відрізняє успішних людей від тих, чиї починання обернулися провалом. Терплячість – сестра фокусу.
- Не переймайтеся тим, що думають про вас інші. Якщо ви когось розчарували – це їхні проблеми. Ви зможете по-справжньому сфокусуватися лише на тій справі, яка важлива для ВАС особисто! Нічого не вийде, якщо ви намагаєтеся сповідувати нав’язані цінності та рухатися до нав’язаних цілей.
- Мисліть “вузько”. Навчіться повністю концентруватися на одній справі, повністю забуваючи про те, що існує весь інший світ.
- Кидайтеся на виклики. Якщо ви точно знаєте, які перешкоди стоять на шляху до вашої цілі, але боїтеся їх – тоді ви ніколи не досягнете бажаного. Кидайтеся на виклики так, наче це єдине, що приносить вам задоволення.
Делаете ремонт? Возможно вас заинтересует циклевка паркета для дома – превратите свое жилье в сказку!
Если вы всегда мечтали рисовать на компьютере, приобретите себе планшет Wacom – король среди планшетов!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)