Автор фотографії:
Відповісти на це запитання дуже непросто. Та все ж мені здається, що існує певний ряд характеристик, які відрізняють “справу життя” від “просто роботи”. Тому сьогодні я спробую принаймні наблизитися до шляху, який веде до покликання, і буду радий, якщо мої пошуки наштовхнуть на роздуми і вас.
Але перш, ніж перейти до власне пошуку покликання, давайте спробуємо відповісти на запитання, як народжуються великі компанії. Ну, наприклад, такі як Apple, General Motors чи Sony Corporation. Якщо ви далекі від бізнесу, вам може здатися, що в основі подібних організацій знаходиться прагнення заробити грошей. А тоді й процес створення компанії уявляється приблизно наступним: Майбутній власник компанії вирішує, що він хоче заробити більше грошей. Він сідає і думає, яку ж компанію створити, щоб досягнути цієї цілі. Пише план. Бере кредит/залучає інвестиції і створює компанію.
Насправді ж все зовсім не так. Можливо, вам доводилося чути про такі категорії, як візія, місія, цінності та ідея. Так от, в будь-якій успішній компанії все починається саме з них (навіть якщо засновник цього не усвідомлює). Прибуток – це наслідок успішного втілення ідеї, але аж ніяк не самоціль. Ті люди, для яких самоціллю були гроші, рідко коли створювали щось більше, ніж продуктовий кіоск.
Отже, для того, щоб зрозуміти, до чого лежить ваша душа і якою діяльністю вам хочеться займатися найбільше вам потрібно:
- усвідомити власні цінності;
- сформувати візію;
- знайти свою місію;
- створити ідею.
Послідовність дуже важлива! Все починається саме з усвідомлення цінностей.
Як усвідомити власні цінності?
Процес усвідомлення цінностей може бути доволі тривалим. Я сам ще перебуваю у стані активного пошуку! Але точно можу говорити про один інструмент, який виявляється незамінним у цьому процесі – експериментування.
Ви не зможете сказати, що вам більше подобається – спілкуватися з людьми чи займатися точними науками до тих пір, поки не спробуєте і те й інше. Тільки дозволяючи собі пережити досвід, ми починаємо об’єктивно оцінювати кожен вид діяльності і вписуємо його у власну структуру цінностей.
Тому намагайтеся бути завжди відкритими до нового досвіду. Тільки так ви зможете краще зрозуміти себе!
Як бути впевненим, що ви не помилилися?
І ось після тривалих пошуків вам здається, що справа всього вашого життя знайдена! Та все ж всередині залишається відчуття непевності, яке не дає вам спокою. Ось 3 індикатори, які вказують, що ви не помилилися:
- Справжній інтерес. Ви не зможете довго займатися тим, що вам нецікаво. Справжній інтерес означає постійне бажання дізнаватися про свою справу все більше та більше. Наприклад, якщо ви займаєтесь блогінгом і підозрюєте, що саме це є вашим покликанням – вас постійно тягнутиме на інші блоги та форуми, які пишуть на цю тематику. Читаєте “Українську блогосферу”? Хороший знак!
- Пристрасть. Якщо ви закохувались, то безперечно, вам знайомий цей стан абсолютної сфокусованості на об’єкті вашої любові. Дізнатися, чи ви закохані, дуже просто – якщо більше, ніж 50% часу, коли ви не спите, ви думаєте про одну людину – все зрозуміло!
- Ціль. Рано чи пізно ви постанете перед непростим запитанням: “Чому я цим займаюся?”
Те саме стосується і вашої справи. Пристрасть означає постійне бажання подумки повертатися до вашого покликання і прагнення швидше взятися за справу. А якщо ви вже займаєтесь справою – повну нетерпимість до тих, хто вас відволікає.
Коли ви пристрасно любите свою справу – для вас немає нічого іношого, більш цікавого за неї. Саме тому ви доволі скептично ставитесь до пропозицій сходити в кіно чи, скажімо, з’їздити на Мальдіви. Адже цей час можна потратити на роботу! Щоправда, рано чи пізно ви таки прийдете до розуміння необхідності розваг, але все одно любитимете її менше, ніж свою справу. Власне, справа і стане для вас найбільш бажаною розвагою.
У вас повинна бути переконлива відповідь на це запитання, яка буде слугувати не тільки “виправданням” перед суспільством (зрештою, ви не зобов’язані ні перед ким виправдовуватися), а в першу чергу найефективнішим паливом для своєї власної пристрасті. Повірте, як би сильно ви не любили свою справу, якщо в глибині душі ви знаєте, що вона безцільна – то рано чи пізно прийдете до вигорання.
А ви вже знайшли своє покликання?
Если ваш проект никто не замечает, Вам поможет раскрутка сайта от Turbo Seo. Станьте первыми в поиске!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)