• Якщо писати статті, або весь блог, щоб бути цікавим – не буде жодного читача
  Якщо писати статті, або весь блог, не думаючи про ефективність і кількість читачів, то врешті решт вони знайдуть свого читача…

 • Власне, про це й мова. 🙂 Якщо писати про те, що нецікаво особисто тобі – цікавий блог не вийде, як не старайся. 

  З іншого боку мені здається, що навіть ті автори, які начебто не думають про читача і пишуть “для себе” насправді дуже навіть “думають” і “дбають про ефективність”. Завжди приємно, коли тебе читають і завжди приємно спілкуватися з однодумцями. А ті, хто вважає інакше, рідко створюють загальнодоступні ресурси в інтернеті.

  Правда є ще сплогери, яким переважно на спільноту начхати. Але це окрема тема.

 • Власне, про це й мова. 🙂 Якщо писати про те, що нецікаво особисто тобі – цікавий блог не вийде, як не старайся. 

  З
  іншого боку мені здається, що навіть ті автори, які начебто не думають
  про читача і пишуть “для себе” насправді дуже навіть “думають” і “дбають
  про ефективність”. Завжди приємно, коли тебе читають і завжди приємно
  спілкуватися з однодумцями. А ті, хто вважає інакше, рідко створюють
  загальнодоступні ресурси в інтернеті.

  Правда є ще сплогери, яким переважно на спільноту начхати. Але це окрема тема.

 • хоча знаєш, таки ні… я був некоректний
  якщо писати статті, або весь блог, щоб бути цікавим, читачі – будуть, ті, які намагаються писати все, щоб бути цікавими. Досвід переймаючи – читають.

 • щодо “насправді дуже навіть”

  мені сумнівно, що так воно і єя можу погодитись з тим, що спочатку  так воно може бути
  але дуже скоро стає зрозумілим, що думки про ефективність – це лише спосіб якось справитись із страхом бути проігнорованим, або не понятим
  і на мою думку, задоволення приходить тоді, коли сам процес вже приносить кайф, а відгуки читачів – здивування і радість, а також інтерес до того, з якого боку читач доторкнувся до написаного…

 • Я виходжу з припущення, що якщо людина розміщує інформацію на загальний доступ в інтернеті, то вона “в принципі” розраховує, що цю інформацію хтось побачить.

  Погано, коли автор перестає розуміти “хто” є його аудиторією і починає гнатися за кількістю. І абсолютно природньо писати так, щоб бути цікавим для своєї аудиторії.

  А щодо задоволення від “самого процесу”, то це дійсно важливий інгредієнт.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.