Спонсор публікації:
Выбыраете имя ребенку? Узнайте значение имени в энциклопедии для мам.
Хотите украсить свою квартиру? Купите бонсай в Киеве – самое оригинальное комнатное растение!
Уважний читач, можливо, помітив, що на “Українській блогосфері” час від часу з’являються статті, зв’язок яких із власне блогосферою, м’яко кажучи, неочевидний. Зазвичай – це роздуми на теми буття та розвитку, які носять легке філософське забарвлення. Сьогодні я вирішив опублікувати – одну з таких статей.
Можливо, вам вже доводилося бачити зображення, представлене нижче (клікніть на зображенні для збільшення). На ньому дуже наочно показано різницю у сприйнятті “шляху до багатства та процвітання” людьми різного соціального статусу та статку.
Особисто для мене цей графік був дуже показовим, тому що він наочно пояснює, чому бідним людям зазвичай так важко досягнути хоча б середнього статку. Виходить, що для цього їм потрібно не просто йти на ризик, більше вчитися та працювати, а повністю змінити своє сприйняття реальності.
Люди низького статку вважають, що шлях до високого соціального статусу та багатства можливий тільки через “правильні” знайомства, наявність початкового капіталу та значну частку хитрості і вміння обманути. Тоді як люди, які вже досягнули цього стану, знають, що секрет полягає в наполегливій і самовідданій роботі, сміливості та готовності йти на ризик, а також бажанні постійно вдосконалюватися, поглиблюючи свої знання у обраній сфері.
Втім, навряд чи я публікував би це зображення на блозі, якби воно не наштовхнуло мене на ще кілька цікавих думок.
З одного боку цей графік міг би стати справжнім одкровенням для людей низького статку, які мріють стати багатшими. По ідеї він міг би допомогти їм змінити світогляд і таким чином нарешті отримати шанс втілити свою “мрію” в життя.
Але потім я зрозумів, що 99% таких людей не зможуть скористатися інформацією, яку відкриває їм цей графік. І основна причина цього – той факт, що нічого не робити вони хочуть набагато більше, ніж бути багатими. І це, власне, цілком нормально, до тих пір, поки людина це визнає і не скаржиться на життя/зовнішні обставини/оточення тощо… Власне, про схильність слабких людей виправдовувати свою нікчемність я вже писав у статті “Виправдовуємо свою лінь тупістю” на особистому блозі.
Схоже на те, що по-справжньому бідна людина не зможе зробити з цього графіку закономірний висновок: “Для того, щоб стати багатшим, мені потрібно більше навчатися, більше працювати та бути сміливішим“, натомість вона прийде до наступного: “Багаті схильні заперечувати роль зв’язків та обману в своєму успіху і брехати, що його причина – в наполегливій праці“.
Цікаво, який висновок робите ви?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)