Спонсор публікації:
Желаете порадовать любимую? Вы можете купить оригинальную парфюмерию ей на день рождения!
Мене завжди дивувала спроможність американців просто-таки приковувати увагу всієї світової спільноти до своїх внутрішніх конфліктів. Всього місяць назад я жодного уявлення не мав, що таке SOPA та PIPA, і жив собі спокійно. Більше того, якби хтось тоді сказав при мені ці слова, реакцією, вочевидь, був би сміх. Ну погодьтесь, звучить дійсно кумедно. Особливо PIPA (піпа)…
Позавчора, зайшовши на англомовний розділ Wikipedia (а за робочими потребами мені переважно доводиться користуватися саме ним) я побачив наступне:
На щастя, адміністратори найбільшої у світі енциклопедії все-таки залишили можливість переглянути необхідний контент, вимкнувши у браузері JavaScript. Зате користувачі інтернету (і я в тому числі) на власній шкурі відчули, як скрутно може бути, якщо цей законопроект SOPA все-таки буде прийнято.
Взагалі, весь англомовний інтернет вже кілька тижнів гуде про SOPA та PIPA. Але в україномовному інформації набагато менше. Тому, якщо раптом хтось з читачів “Української блогосфери” ще не встиг зануритися у хвилю дискусій про SOPA, я допоможу вам надолужити “втрачене” і коротко розповім про законопроект та те, чим він загрожує людству.
Що таке SOPA та PIPA?
SOPA (Stop Online Piracy Act) та PIPA (PROTECT IP Act) – це два американські законопроекти, спрямовані на боротьбу з піратством. Мета SOPA – ускладнити процес продажу контрафактної музики та фільмів і головне – унеможливити вільне безкоштовне розповсюдження піртаського контенту! Принаймні, так стверджують їх автори.
Що в цьому поганого?
Метод, який пропонується для боротьби з неліцензійним контентом, виглядає набагато гірше, ніж навіть неконтрольований розвиток піратських порталів. Правовласники та провайдери отримують безпрецедентну владу над будь-яким сайтом, щодо якого є найменші підозри у розміщенні неліцензійного контенту. Більше того, не можна не тільки розміщувати піратський контент, але й посилатися на сайти, які його розміщують.
По суті йдеться про те, що який-небудь Warner Music Group, Disney чи Sony зможуть без суда та слідства знищити ваш сайт тільки тому, що їм здалося, що він посилається на сайт, який посилається на сайт, який посилається на неліцензійний контент, який, можливо, належить цим компаніям. Можливо, я трішки згущаю барви, але суть, сподіваюся, зрозуміла!
Найбільший нонсенс полягає в тому, що відповідальність за контент тепер нестиме не користувач, який його завантажив, а ресурс, на якому він хоститься. Як наслідок, поза законом можуть опинится такі гіганти, як Google (та його відео-сервіс YouTube), Facebook, вже згадувана мною Wikipedia та будь-які інші сайти, контент на яких генерується користувачами.
Що буде з сайтами, які порушать новий “закон”?
Якщо певний сайт буде визнано таким, що розміщує неліцензійний (піратський) контент, то буде заблоковано будь-які його фінансові рахунки (включаючи рахунки в партнерських інтеренет-системах), сам сайт виключено з результатів пошуку всіх пошукових механізмів та фізично заблоковано доступ до сайту на всій території США. Сам же факт розміщення неліцензійного контенту тепер вважатиметься кримінальним злочином і каратиметься ув’язненням до п’яти років.
Сподіваюся, ви вже уявили, як потрапляєте у в’язницю за те, що надіслали товаришу улюблену пісню.
Як це стосується інших країн?
Оскільки США без будь-яких SOPA та PIPA непогано справляється з піратством на власній території (всі ж знають, що в Америці люди дійсно купують Windows, а не завантажують його безкоштовно з торентів), то основною причиною введення подібних законодавчих актів є бажання контролювати сайти, які знаходяться поза межами країни. А оскільки “під обстріл” може потрапити практично будь-який ресурс (покажіть мені сайт, на якому немає хоча б одного посилання на потенційно піратський сайт) то це відкриває перед американською владою безпрецедентні можливості для цензури.
Не подобається, про що пише певний закордонний ресурс? Немає проблем! Блокуємо сайт для всього американського населення і “Hasta la vista, baby“.
Взагалі, серед великих країн можливість повністю блокувати доступ до сайту використовується хіба що в Китаї, влада якого не пускає на свою територію всілякі там Гугли та Фейсбуки, щоб не створювати зайвої конкуренції вітчизняним соцмережам та пошуковикам. Схоже, що Америка вирішила перейняти цей “передовий” досвід.
Завтра інтернет почне помирати!
Саме під таким заголовком розлетілася новина напередодні обговорення законопроектів SOPA та PIPA.
Для тих, хто живе не в США це означатиме, що більша частина інтернету буде контролюватися владою США, оскільки найбільші і найпотужніші інтернет-ресурси хостяться саме там.
Не дивно, що до протесту миттєво підключилися такі компанії, як Google, Facebook, Twitter, Wikimedia, Mozilla, Reddit та багато інших. У своєму відкритому зверненні до конгресу США вони відзначили, що законопроект SOPA у його поточній редакції несе серйозний ризик цензури і “ставить під загрозу розвиток інновацій, створення нових робочих місць та національну кібербезпеку”.
Успіхи в боротьбі з SOPA
Мет Каттс (Matt Cutts) провідний інженер Google наголошує, що спільними зусиллями та завдяки тому, що до протестів підключилися сотні тисяч користувачів, вдалося досягнути певних успіхів в боротьбі із законопроектами SOPA та PIPA.
Важливо розуміти, що найбільш палкими прихильниками нового законодавства є Голівуд та основні пропрієтарні технологічні компанії (Microsoft, Apple, Adobe, Intel та інші). Проти активно виступають Google, Twitter, Mozilla, Facebook, Yahoo та інші представники інтернет-сфери спільно з сотнями тисяч користувачів інтернету.
Спільними зусиллями вдалося досягнути того, що деякі представники як республіканської, так і демократичної партій в Палаті представників та в Сенаті виступили проти нових законопроектів, назвавши їх “занадто радикальними”.
По-друге, європейський парламент абсолютною більшістю голосів підтримав резолюцію з критикою SOPA, в якій підкреслюється необхідність “захистити цілісність глобальної Мережі та свободу комунікацій”.
Відгук від користувачів інтернету був просто дивовижним! Після запуску на сайті Tumblr сторінки з закликом зателефонувати/написати своєму конгресмену та висловити свою думку, було здійснено 87 000 дзвінків. Бідний конгресмен…
Втім, наголошує Мет Каттс і на тому, що в боротьбі ІТ-сфери проти SOPA сили все ще залишаються нерівними, оскільки індустрія розваг витрачає на лобіювання своїх інтересів в уряді на порядки більше грошей. Ось офіційна статистика:
Особисто мені здається, що окрім очевидного бажання власників пропрієтарного контенту нарешті позбавитися від “ненависних піратів”, які “заважають їм жити”, SOPA демонструє намагання влади “вскочити” у останній вагон потяга, що відходить, і спробувати таки “проконтролювати” інтернет. Ну самі подумайте, якщо вже зараз звиклі до вільного спілкування люди так протестують, коли хтось намагається відібрати у них свободу, то що буде, коли виросте покоління “Z”, народжене з iPhonе-ами в руках? Там уже ніяка влада не проконтролює… І схоже, владу це трохи лякає…
Если вас волнует безопасность квартиры, установите стальные двери – самые надежные и прочные!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Думки про закриття EX.UA, авторські права, копірастію та вільне розповсюдження інформації | Українська блогосфера ()
Pingback:EX.UA знову працює, доводячи абсурдність такого поняття, як "верховенство права" в Україні | Українська блогосфера ()