Спонсор публікації:
Не обмежуйтесь просуванням в соціалках. Пам’ятайте, що SEO до сих пір дає найвідчутніший і найбільш сталий результат.
Рисование – это мечта. Купите лучший этюдник в магазине MolbertSHOP.
Для абсолютної більшості авторів ведення блога не є основною діяльністю. Майже всі ми знаходимо час на блоги “крадучи” його у відпочинку, сну, роботи, друзів чи навіть сім’ї. Тому слово “multitasking” (здатність займатися кількома справами одночасно) знайоме нам не з чуток. Існує навіть переконання, що multitasking – це критично важлива навичка для виживання у сучасному мінливому і насиченому подіями інформаційному світі.
Так ось, ЦЕ МІФ! І цей міф надзвичайно шкодить нашій продуктивності, не кажучи вже про “вбивання” нашого часу та зниження рівня енергії. Multitasking – зло!
В основі міфу про multitasking лежить припущення, що людина здатна займатися кількома розумовими справами одночасно. На жаль, це не так. Максимум, на що ми спроможні – це поєднати одну справу, яка вимагає максимальної розумової концентрації, з іншою, яка такої концентрації не вимагає. Наприклад: почистити картоплю, паралельно дивлячись науково-популярну передачу чи слухаючи подкаст. Якщо ж йдеться про дві справи, кожна з яких вимагає активної участі нашого мозку – ми не зможемо виконати їх паралельно, як би цього не хотіли.
Тож коли ми намагаємося займатися кількома розумовими справами одночасно, наш мозок починає виконувати їх послідовно, постійно перемикаючись з одного завдання на інше. Іноді це може створити ілюзію паралельності. Але насправді тільки зайвий раз “навантажує” мозок непотрібними умовами.
За подібним принципом працюють деякі комп’ютерні операційні системи, в яких всі процеси виконуються в один потік – тобто послідовно. Людині, яка сидить за комп’ютером, дійсно може здатися, що Winamp, Photoshop та Word працюють одночасно. Та насправді таке співіснування стає можливим тільки завдяки процесору, якому вистачає потужностей, щоб виконувати всі завдання послідовно з височенною швидкістю. Але спробуйте відкрити ще три Photoshop-и і ви побачите, як помітно почне гальмувати комп’ютер – потужностей процесора вже не вистачає.
Проблема в тому, що людський мозок – не процесор. І хоча його потужності насправді набагато вищі, на жаль він не здатен перемикатися між завданнями миттєво. Тому кожного разу, коли ми вдаємось до multitasking-у, сподіваючись підвищити ефективність – ми досягаємо кардинально протилежного результату. Дослідники навіть зуміли вирахувати, що подібне “перемикання” в середньому збільшує кількість часу, необхідного на виконання завдання, на 25%.
Тому найкращий спосіб справитися з великою кількістю справ – виконувати їх послідовно, повністю концентруючись на поточному завданні. І часу на ведення блога в такому разі буде набагато більше.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Людина не може робити дві справи одночасно | Українська блогосфера ()