• а ще на ex.ua можна було знайти фільм на різних мовах І НЕ ПОТРІБНО БУЛО качати купу фільмів, серіалів адже їх завжди можна було подивитись онлайн шо мені особливо подобалось

 • станіслав

  Гарна розважлива стаття . Піратство це різновид побутової корупції. Неважливо наскільки це зручно або погиренон, але це корумпує.

 • Анонім

  Цікаву ідею з приводу піратства, якось висунув @meako:twitter . Якби фільми не були поширені саме в піратській версії, вони б ніколи не стали настільки популярні. Оскільки значна частка переглядів припадає також і на не ліцензійні копії контенту, які насправді роблять контент тільки більш популярним, а значить і таким, що може краще продаватись.

 • Те, що сьогоднішні закони занадто застарілі – факт. І якщо копірастам не вистачає мізків придумати, як заробити, не нагобуючи людей – то їх справа.
  Якщо вже й треба чимсь жертвувати – то най забирають сервери з віндою) все одно я не заню людей, які її юзають ліцензійно, а сам я користуюсь Убунту)

 • На жаль я зараз не можу знайти посилання на дуже цікаву статтю, в якій наводилися приклади щодо того, як компанії (зокрема й правовласники на музику та фільми) намагалися боротися з прогресом. Пам’ятаю лише, що коли з’явилося радіо – музичні компанії намагалися лобіювати закони, щоб його заборонити, мовляв, люди, які будуть слухати радіо – не будуть купувати платівки. В результаті радіо стало не лише каналом просування музики, але й принесло авторам чималі прибутки. Тепер історія повторюється щодо інтернету.

 • Повністю згоден. Хоча боротися з цим, на мою думку, потрібно не прийняттям законів та заборон, а зміною бізнес-моделі корпорацій, які заробляють на ліцензіях.

  До речі, авторам контенту зазвичай набагато вигідніше, щоб їхні твори розходилися мережею якомога ширше – адже це реклама. І як показує практика – по-справжньому якісний контент все одно купуватимуть.

  Особисто мені зараз імпонує модель AppStore – контенту багато і він дуже дешевий. При цьому для багатьох програм є trial-версії. Якби ліцензія на фільм коштувала не 200 гривень, а 1-2 гривні і була можливість легко завантажити її в інтернеті в дуже хорошій якості – думаю попит на такі ліцензії точно був би.

 • Ліцензійний Windows зараз часто продається разом з комп’ютером, тому люди, які його використовують – існують 🙂

  Я не хочу, щоб мене зрозуміли неправильно. Я не захищаю піратство і в жодному разі не вважаю, що плоди чужої праці повинні діставатися комусь безкоштовно. Але та модель, яка існує зараз – вона недосконала. По-перше ліцензії повинні бути набагато (як мінімум разів у 100) дешевшими. По-друге вони не повинні бути прив’язані до фізичного носія, щоб мені не доводилося йти в магазин по диск, а я міг легко завантажити контент зі зручного сайту. І по-третє, вони не повинні створювати додаткових перешкод для споживання контенту, коли купуючи ліцензійний фільм ви змушені дивитися перед його початком ще 5 рекламних роликів, які неможливо пропустити.

 • станіслав

  Те, що вигідне творч колективу не обов’язково влаштовує їх партнерів по розповсюдженню. Це органічний і нормальний процес в сучасному суспільстві , пошук виходу , компромісу , тому мені сподобалася Ваша стаття . Але проблема корупції українського суспільства це надпроблема, кожен крок, коден закон в Україні потрібно звіряти з тим чи сприяє він боротьбі з корупцією, в тч побутовою.

 • gashan

  на мою думку, простий перерозподіл ринку, в 2009 і 2010 нікому не мішав, поки популярність не досягла планки в 15% всього трафіку зони UA-IX

 • Іван

  Цілком вірно, вони просто стали надто популярними і комусь там… це не сподобалось, адже працює ще маса файлообмінників, які ніхто не чіпає.

 • Олексій

  Так, дуже схоже.  Подібне зробили восени 2011 з ProstoPrint, а зараз футболки з символікою Євро можна купити не тільки на Хрещатику, але й онлайн “всього за 199 грн.” 😉
  Ex.ua надавав тільки майданчик, а контентом наповнювали самі користувачі. “Правоохоронці” чомусь не згадують, що у правовласників завжди була можливість звернутися до адміністрації з вимогою видалити свій продукт інтелектуальної власності. Так, наприклад, мульт Панда КунгФу – 2 так і не з’явився для перегляду (в укр. озвучці), а фільм In Time (Час) в укр. озвучці щось дуже швидко зник з файлообмінника.
  Інша справа, якби люд скачував з EXа фільми і організовував “відеосалони” для перегляду…
  З приводу “програмного забезпечення”: не так вже й багато його там було! А те, що було, надавалося для скачування з попередженням – “Для ознайомлення!”.
  Недолугість влади – вона і в Штатах недолугість! 🙂 Невже, якщо на базарі впіймали торгівця краденим, то закривають весь ринок, а дирекції інкримінують “до 5 років з конфіскацією”?!

 • Пірати це зло, в любому випадку. Закрили помойку і правильно. Я вважаю, що спочатку відеоконтент має заробити гроші правовласникам, а тоді вже появлятися на різних сайтах у вільний доступ. 

  Просто соплі хомячків по інету літають. Подібні сервіси були, є і будуть.

 • екс не встиг породити конкурента….
  були б мудріші – зробили б самі собі конкурента на кілька відсотків меншого по трафіку і йому ще одного двох – і закрити це було б неможливо…
  а лідер – завжди страждає…
  + помилка – заробіток на рекламі… все.. вихід із поля файлообмінника на поле комерціалізації, а разом з тим – порушення закону

 • Олексій

  Пам’ятаєте, у Булгакова: “…І яким би було ваше добро, якби не було зла?”
  Не все так однозначно… І це однозначно!  🙂
  Є подія – шукайте тих, кому це вигідно.
  Microsoftу? Вони в змозі забанити вашу піратську seven як тільки ви вийшли в Інет!
  Adobe? Аналогічно + у них присутня закачка на власному сайті.
  Кінопрокату? Не смішіть! Копії в нормальній якості викладувалися вже після офіційних прем’єр та релізів!
  Телебаченню? Сумнівно…
  Отже, справа в іншому… 
  А може їм серверів під вибори не вистачає?

 • Анонім

  покищо уряд сша був досить успішний у тому щоби боротися з вільним розповсюдженням інформації. недавно шукав на isohunt windows xp. виявляжться, практично неможливо знайти нормальний працюючий торент у відкритому неті. проблема в тому, що їх знімають. те саме стосується великої кількості програмного забезпечення. нові фільми їм все  ще важко спинити, оскільки на такий контент дуже багато підпищиків, але я би далеко не стверджував, що те, що наша сторона переможе – це просто питання часу. за це треба боротися

 • справжня помойка це ‘вконтакті’, його першим тре закрити

 • станіслав

  Якби не уряд США інтернет би не існував взагалі
  .. а в Києві б стояли російські танки.

 • пітримую, Вконтакт ще й розсадник порнухи і жорстоких відео доступних для дітей.

 • Menkaur

  так, але через 10 років після того, як інтернет cтав широко розповсюдженим і почав заміняти старомодні засоби розповсюдження інформації, корпорації, прибуток яких залежний від цих способів лобіювали уряд США почати боротися з “джином, якого він випустив з банки”. Інтернет не було створено для того, щоби бути конкурентом індустрії музичних записів

 • Олексій

  Домен і сайт Ex.ua вже доступний, хоча робота над відновленням триває.
  Liberté, Égalité, Fraternité   😀

 • Джек воробей


  Пірати це зло, в любому випадку. Закрили помойку і правильно. ” – сказав Максим і пішов качати черговий фільм на трекер)))
  Використання пірацького контенту також відноситься до порушення авторських прав. Але це не ми, це сайти винні, це вони нам впарюють, ми білі і пухнасті.

 • Menkaur

  піратство – це форма протесту проти чогось, що в америці називається rentseeking. Є група компаній, бізнес модель яких інтернет зробив застарілою . Наприклад, те ж розповсюдження музики. Колись ці компанії заробляли гроші на тому, що займалися тим, чим зараз займаються пірати. Тільки вони бали за це гроші. Тепер, коли інформацію можна розповсюджувати практично безплатно, вони лобіюють закони по всьому світі, які роблять це нелегально для того, щоби і далі продовжувати збирати гроші на пустому місці

 • Pingback: Ukraine: Netizens React to Popular File-Sharing Website’s Shutdown :: Elites TV()

 • Pingback: Ukraine: Netizens React to Popular File-Sharing Website’s Shutdown · Global Voices()

 • Pingback: Лише 1% українців готові повністю відмовитися від піратського контенту | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.