Спонсор публікації:
Устали от постоянной работы перед монитором? Вам нужна массажная подушка для шеи – лучшее средство от боли в шее и спине!
Віддавши значну частину свого вільного часу розробці ігор, я не дуже активно стежив за розвитком блогової системи управління контентом WordPress. А тим часом вона змінилася майже до невпізнаваності.
Раніше я публікував статтю про те, що WordPress було визнано найкращою безкоштовною CMS не тільки для блогів, але й вебсайтів практично будь-якої складності. Але тільки зараз мені нарешті випала нагода на практиці побачити, що мається на увазі!
Протягом кількох останніх тижнів я працюю над англомовним представництвом моєї “розробницької” діяльності в інтернеті. Простіше кажучи – створюю вебсайт, який об’єднає концепцію ігрового міні-порталу (там будуть представлені всі ігри мого авторства) та блога для розробників-початківців. Сам веб-сайт я обов’язково вам покажу, як тільки доведу його до презентабельного стану.
В основі сайту, як ви вже здогадалися, лежить система управління контентом WordPress. І я просто шокований, наскільки більш гнучкою, зручною та потужною вона стала за останні 2 роки. За допомогою зовнішніх плагінів та фреймворків сайт на ворпрес тепер можна перетворити без перебільшення на портал будь-якої складності. Але що набагато важливіше – з’явилися комплексні рішення, які дозволяють налаштувати буквально кожну дрібницю.
Серед найбільш вражаючих можливостей, які тепер легко реалізувати у WordPress, я б назвав:
- Створення “користувацьких” типів контенту. Якщо раніше типів контенту було всього два – сторінки та записи в блозі – то тепер їх може бути скільки-завгодно. В моєму майбутньому сайті їх буде три – сторінка, запис в блозі та гра. Суть в тому, що для кожного типу контенту можна вказати власний різновид оформлення, включаючи дизайн, наповнення та форматування.
- Кастомізація окремих записів. Якщо раніше всі блоги на WordPress були схожі між собою як дві краплі води, то тепер кастомізувати в них можна АБСОЛЮТНО ВСЕ. Наприклад, ви хочете, щоб якась окрема стаття на вашому блозі виводилася зі своїм унікальним сайдбаром чи взагалі без нього. Немає нічого простішого!
- Надзвичайно зручна і гнучка робота з меню. Якщо раніше в меню “за замовчуванням” потрапляли всі створені вами сторінки (а записи з блога не потрапляли), то тепер ви можете створювати меню будь-якої складності та структури. Більше того, можна створити кілька варіантів такого меню, і показувати їх в різних місцях вашого сайту. Робота зі вкладеними підпунктами також реалізована на найвищому рівні.
Звісна річ, як і кожна CMS такої гнучкості та потужності, WordPress потребує значних серверних ресурсів. Скажімо, навряд чи вам вдасться успішно підтримувати сайт на WordPress із 10 тисячами щоденних відвідувачів, користуючись при цьому shared-хостингом. Але це та ціна, яку ми платимо за зручність. Якщо практично кожну опцію можна налаштувати двома кліками із адмінки – то зрозуміла річ, що сайт буде вимогливим до хостингу. Справедливості заради скажу, що у Drupal та Joomla справи не кращі.
Радує те, що розробники WordPress продовжують працювати над його продуктивністю, і з кожною новою версією система стає все швидшою та швидшою.
Словом, якщо ви задумуєтесь про створення повноцінного вебсайту або порталу – не виключайте WordPress із переліку можливих CMS. Зараз це далеко не тільки блоговий двигун!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Нарешті запустив англомовний проект про розробку флеш-ігор The Gamest | Українська блогосфера ()