Спонсор публікації:
Желаете купить жилье? Узнайте цены на квартиры в Киеве на сайте Rieltor.ua!
Тема піратства останнім часом бентежить думки багатьох користувачів українського інтернету. Згадати хоча б бурхливу хвилю обговорень, яка здійнялася після закриття сервісу EX.UA.
А нещодавно компанія Research&Branding Group провела дослідження, в рамках якого оцінила ставлення українців до боротьби з інтернет-піратством. Нижче наведені деякі результати цього дослідження. Участь в дослідженні брали мешканці 24 областей України, а також Автономної Республіки Крим. Опитування проводилося у лютому 2012-го року.
Дві третини українців (61%) не готові купувати ліцензійний контент: програмне забезпечення, фільми, музику, електронні книги тощо. Лише 8% опитаних висловили часткове бажання користуватися контентом легально, і всього 1% респондентів засвідчили свою готовність повністю відмовитися від послуг піратських ресурсів.
Цікаво й те, що 41% жителів України переконані, що боротьба з інтернет-піратством – це всього лише лобіювання інтересів великих компаній. При цьому половина респондентів відзначають, що вартість ліцензійного контенту для українців занадто висока, тому боротьба з піратством спрямована в першу чергу на обмеження доступу до передових знань. Наслідком цього стане гальмування розвитку нашої країни.
Втім, стосовно згадуваного раніше сервісу EX.UA думки наших співгромадян розділилися. Кожен п’ятий (21%) респондент вважає, що якщо Україна прагне стати часткою цивілізованої світової спільноти, то подібні сервіси потрібно закривати. При цьому 25% дотримуються протилежної думки.
Особисто я вважаю, що сама по собі наявність такої дискусії в українському суспільстві – показник нашого руху в бік цивілізованого світу. Принаймні, всього кілька років назад такого питання навіть не стояло.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)