Спонсор публікації:
Не влаштовує розмір та коротка тривалість роботи вашого ноутбука? Придбайте macbook air – стильний, потужний і надзвичайно легкий!
Кілька місяців назад я натрапив на блог російського пілота. Це неймовірний авторський журнал, в якому спраглі до неба люди можуть знайти безліч цікавого. Олексій Кочемасов (автор блога), будучи капітаном пасажирського літака, ділиться історіями з життя пілотів, розмірковує про сьогодення російської авіації, публікує фото та відео з кабіни літака, висвітлює технічні аспекти, допомагає пасажирам позбавитися від аерофобії (страху польотів) та відповідає на запитання велетенської кількості читачів. Особисто для мене найцікавішими є ті публікації, в яких Олексій викладає “живі” відео зльоту або посадки лайнерів з кабіни пілотів.
Популярності блога Олексія, який, до речі, ведеться на платформі ЖЖ, може позаздрити не один “тисячник”. Здається, там немає жодної публікації, яка б зібрала менше 100 коментарів, а деякі навіть “перевалюють” далеко за тисячу. Та це й не дивно, адже автор по суті втілює мрію багатьох своїх читачів, які в дитинстві хотіли стати льотчиками. Чесно признаюся, після прочитання деяких статей із цього блога, я навіть почав задумуватися про те, щоб пройти льотні курси і отримати ліцензію на керування невеликими одномоторними літаками (типу тієї Цесни, що зображена на малюнку). Щоправда мій поганий зір може стати цьому на заваді. Але зараз не про це…
Отже, тематичність…
Як думаєте, скільки втратив би блог Олексія, якби окрім тем, пов’язаних з літаками та польотами, він час від часу публікував там статті про SEO, кулінарні рецепти та поради HR-менеджерам? Припускаю, що в найкращому разі такий відхід від теми призвів би до тотального розчарування чи навіть роздратування аудиторії. Адже, зрештою, люди приходять на блог пілота не заради кулінарних рецептів чи SEO-інструкцій! В найгіршому випадку таке порушення правила тематичності могло б стати причиною втрати аудиторії та руйнування спільноти.
Особисто я дуже розчаровуюся, коли, побачивши нову статтю в рідері на улюбленому блозі, заходжу туди і вже передчуваю задоволення від прочитання – а виявляється, що автор відхилився від теми і написав щось абсолютно нетипове.
Втім, автор – також людина і має право відволіктися, зацікавитися чимось іншим чи навіть повністю змінити тему блога. Більше того, у невеликих дозах особисті інтереси та деталі життя автора можуть зробити блог ще цікавішим і більш “живим”. Головне тут – не “переборщити”. Саме тому, я так обережно публікую на “Українській блогосфері” деталі іншого свого захоплення – розробки флеш ігор.
А ще в деяких випадках темою блога може виявитися саме життя автора. В такому разі блог зберігає свою тематичність, навіть якщо на перший погляд здається, що автор пише про що завгодно.
Словом, поставте себе на місце читача, і ви зрозумієте, чому блог повинен бути тематичним.
Решили отказаться от телевизора? Смотрите спорт онлайн в Интернете!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Чи може особистий блог бути тематичним і навпаки? | Українська блогосфера ()
Pingback:3 причини, через які читачі не повертаються на ваш блог | Українська блогосфера ()