Cпонсор публікації:
Компания promodo проведет для вас анализ usability сайта, технический анализ сайта и seo аудит.
Відповідаючи на запитання, яке з’явилося у коментарях до попередньої статті, я вирішив написати окремий пост, щоб поділитися своїм, можливо, дещо оригінальним баченням цієї “проблеми”. Отже, філософське питання: “блог, тема якого – життя автора, є тематичним чи особистим?”
Поняття особистого та тематичного не є антонімами, тому, на мою думку, їх не варто протиставляти. Авторський блог може бути особистим і тематичним водночас. Приклад блога капітана літака, який я наводив у попередній статті – яскраве цьому свідчення. Його автор пише про своє життя, при цьому обираючи тільки один його аспект – польоти. Думаю, ви погодитесь зі мною, що “Українська блогосфера” також значною мірю є особистим блогом.
Більше того, я дозволю собі висловити суперечливу думку, що кожен блог за визначенням має “присмак” особистості. В іншому разі це вже буде не блог, а просто періодичне видання з можливістю коментування. Помітив за собою, що мені найцікавіше читати ті тематичні блоги, в яких присутня авторська індивідуальність. Вона робить їх більш живими, цікавими і спонукає довіряти авторові. Більше того, через деякий час у читача починає складатися враження, що він знає автора особисто.
Втім, протилежне не завжди є правдою. Тобто особистий блог не обов’язково буде тематичним. Знову ж таки, мій особистий блог навряд чи можна назвати тематичним, оскільки в ньому я пишу на дуже різні теми, починаючи з комп’ютерних ігор та музики і закінчуючи автомобілями та нерухомістю.
Словом, в кожному конкретному випадку потрібно дивитися окремо. Але найчастіше блоги бувають змішаного типу: особисті і тематичні водночас.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)