Про IPO Facebook та одруження його засновника Марка Цукерберга минулого тижня не говорив хіба що лінивий. Давайте й ми спробуємо розібратися, наскільки успішним виявився вихід найбільшої у світі соціальної мережі на IPO.
Торги акцій стартували 18 травня травня. Прогнозована вартість акції до початку торгів складала $38, а загальна вартість компанії відповідно до цієї оцінки перевищувала $104 млрд.
Найцікавіше почалося відразу після початку відкритих торгів. Ажіотаж, який створювався навколо компанії протягом кількох останніх місяців, призвів до того, що після старту торгів ціна акцій майже миттєво злетіла до $41,6, але наприкінці першого ж дня знизилася до $38,2 – тобто фактично до рівня прогнозованої вартості.
Наступного дня падіння продовжилося, внаслідок чого вартість акцій коливалася в рамках від $38 до $33 за штуку, а торги закрилися на позначці $34. Таким чином загальна вартість компанії впала на 11% і тепер складає $93,13 млрд в порівнянні із $104 млрд прогнозованої вартості. І судячи з тенденцій, можна стверджувати, що акції продовжуватимуть падати.
Таким чином можна стверджувати, що Цукербергу та наближеним до нього людям вдалося зіграти на емоціях та майстерно підігріти інтерес до цінних паперів Facebook. Саме IPO і продемонструвало піковий інтерес до акцій компанії – відразу ж після публічного розміщення цінних паперів їх завищена вартість закономірно почала падати.
Що ж, попри невдоволення акціонерів, Марку Цукербергу немає про що жалкувати. Для нього IPO Facebook виявилося успішним. По-перше, Марк нарешті перетворився із мільярдера уявного (за оцінками вартості Facebook) на мільярдера справжнього. По-друге – він залишився контролюючим акціонером компанії, оскільки має право голосувати за 60% акцій (32% належать йому і 29% – іншим компаніям та організаціям, які делегували йому право голосу).
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)