Спонсор публікації:
Мрієте навчитися програмуванню? Завітайте на форум програмістів – знайдіть спільноту однодумців!
В “Українській блогосфері” є значна кількість статей, покликаних допомогти початківцям створити блог. Більшість з них носять технічний характер. Я писав про те, як обрати хостинг, як встановити та налаштувати WordPress, і навіть про те, як встановити соціальні кнопки.
Втім, якщо розібратися, технічна складова блогінгу, хоч і викликає багато запитань у початківців, насправді не є основною. Тому сьогодні я вирішив поділитися власним переліком пунктів-сходинок, через які проходить чи не кожен успішний блогер.
- Оберіть тему. Зазвичай це буде сфера, яка цікавила вас ще задовго до того як ви вирішили створити блог. Дуже важливо при цьому керуватися виключно вашими інтересами і в жодному разі не обирати тему тільки через те, що вона буде потенційно прибутковою. Інакше ви не зможете створити по-справжньому цікавий блог.
- Дайте відповідь на запитання, навіщо вам потрібен блог? Якщо окрім “заробітку” на думку більше нічого не спадає – краще одразу відмовтесь від цієї затії. А з переліком типових причин для створення блога можна ознайомитись тут.
- Дайте відповідь на запитання, хто буде читачами вашого блога і яку цінність ви їм зможете запропонувати. Відповідь на це запитання дуже важлива, тому що саме вона значною мірою визначатиме, чи будуть у вас читачі.
- Почніть писати. Вам потрібно зрозуміти, чи отримуєте ви задоволення від самого процесу створення контенту перш, ніж витрачатися на домен та хостинг і переходити до технічної частини. Окрім того, ви зможете показати свої статті рідним та друзям, щоб ті оцінили ваш стиль та вміння зацікавити читача.
- Створіть блог. Для цього ви можете скористатися як численними сервісами (wordpress.com, tumblr.com, blogger.com тощо) так і створити автономний блог, купивши домен та хостинг та скориставшись одним із блогових двигунців (я рекомендую WordPress). Якщо не можете обрати між блогом на сервісі та автономним (standalone) блогом, можливо, вам в нагоді стане стаття за лінком, наведеним вище.
- Визначте для себе прийнятний темп публікації статей. Але не забувайте, що публікувати статті потрібно регулярно. Бажано, щоб частота публікації була не рідшою, ніж 1-2 статті на тиждень, інакше вам буде важко підтримувати інтерес серед постійних читачів.
- Коли на блозі вже буде 5-10 статей – почніть займатися активним просуванням.
- Не забувайте про комунікацію. Дуже часто коментарі до статей читати набагато цікавіше, ніж саму статтю. Окрім того, дискусії в коментарях – один з найпотужніших стимулів для читача (коментатора) повертатися до вашого блога знову і знову. Я вже мовчу про те, скільки цікавих ідей можна отримати саме під час спілкування зі своєю аудиторією.
- Працюйте над створенням так званих “ключових матеріалів”, тобто статей, які мають високу цінність для вашої аудиторії, залишаються актуальними протягом тривалого часу і часто виявляються справжнім магнітом для нових відвідувачів. Саме на ключові матеріали ви будете найчастіше посилатися із інших своїх статей, як я роблю у цій публікації. Звісно, наївно сподіватися, що всі статті у вашому блозі будуть ключовими, але ви, як автор, повинні до цього прагнути.
- Менше копіюйте, перекладайте, перепубліковуйте і більше пишіть, опираючись на власні думки та досвід. Повірте, їх читати завжди набагато цікавіше!
- Пам’ятайте про читача. Не пишіть нудно. Не пишіть багато! Намагайтеся писати соковито, перетворюючи кожну статтю на шедевр, який хочеться читати і перечитувати.
- Використовуйте ілюстрації.
- Не чекайте музи, щоб написати хорошу статтю.
- Пам’ятайте, що жоден блог не може стати надпопулярним за одну мить. Якісний блог – це довгостроковий проект, який народжується із любові та наполегливості автора. Якщо ви отримуєте задоволення від своєї справи і не здаєтесь через дрібні проблеми, то рано чи пізно досягнете успіху.
Понадобилось срочно купить комплектующие для компьютера или обновить парк гаджетов? Воспользуйтесь услугами Полтава интернет-магазин – получите желаемое не отходя от компьютера!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)