Яку б тематику для блога ви не обрали, вам потрібно буде визначитися з цільовою аудиторією. І якщо ви плануєте створити навчальний блог, в якому значну частину контенту складатимуть туторіали та “howto-гайди”, вам доведеться вибирати між аудиторією новачків та більш професійною аудиторією досвідчених фахівців. Від цього залежатиме як і про що ви писатимете.
З подібною проблемою я зіткнувся, коли створював свій блог про Flash та програмування на ActionScript 3. Точніше, спершу проблеми наче й не було, оскільки я сам тільки починав навчатися і писати міг тільки для абсолютних початківців – знайомити з термінами, пояснювати деякі нескладні принципи роботи у середовищі Flash чи розповідати про те, як зробити банер.
Але коли я познайомився з принципами об’єктно-орієнтованого програмування і самотужки створив кілька флеш-ігор, проблема вибору ключової аудиторії стала більш “гострою”. З одного боку мені набагато цікавіше писати статті, які відповідають моєму поточному досвіду та навичкам. А з іншого – розумію, що класичні прийоми програмування в іграх і методи програмної растеризації ігрової графіки, які в даний момент цікавлять мене найбільше, можуть виявитися занадто складними для початківців.
Якщо вам доводилося стикатися з подібною дилемою, ви, як і я, швидш за все хотіли писати для людей, які знаходяться приблизно на одному з вами рівні. У такого підходу, як на мене, є одразу кілька плюсів:
- Вам дійсно цікаво те, про що ви пишете, адже ви водночас навчаєтесь і отримуєте новий досвід. А інтерес автора у статтях завжди дуже помітний!
- Ви спілкуєтесь з людьми приблизно однакового рівня – а отже можете не тільки навчати, але й навчатися. Не тільки давати – але й брати. Крім того, ви створюєте спільноту однодумців, яка розвиваючись разом, здатна досягнути приголомшливих результатів.
- З одного боку ви не намагаєтесь писати для людей, які є більшими експертами, ніж ви самі. А це значить, що ви здатні тверезо оцінити рівень своїх знань та навичок і свідчить на користь вашої адекватності. А з іншого – не пишете для людей, які знаходяться на набагато нижчому рівні, що могло б швидко вам набриднути, адже ви цей рівень давно пройшли.
Словом, хоча я бачив чимало різних порад щодо того, на яку аудиторію краще орієнтувати свій навчальний блог, і далеко не всі вони співпадають з моєю думкою, все ж я вважаю, що фокусуватися варто на тих читачів, які знаходяться приблизно на одному з вами рівні. І до речі, абсолютні початківці, які дійсно цікавляться темою вашого блога, продовжать його читати, навіть якщо рівень “експертності” матеріалів зросте.
А ви що думаєте з цього приводу?
Подаруйте своїй дитині справжнє свято: організація свят у Києві, які запам’ятаються надовго!
Комфорт в доме – комфорт в семье! Настоящие итальянские спальни сделают вашу жизнь более комфортной!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)