Спонсор публікації:
Желаете, чтобы о вашем продукте услышали? Вас заинтересует реклама в аэропорту жуляны – качественная и эффективная!
Окремо встановлений блог дає вам, як автору, безліч важелів для його налаштування та кастомізації. Втім, блоги новачків зазвичай вгадуються без жодних проблем. І, за великим рахунком, в цьому немає нічого поганого.
Втім, якщо ви хочете, щоб ваш блог виглядав більш професійно, варто звернути увагу, чи не допускаєте ви одну із наступних типових помилок:
- Використання класичної теми оформлення без будь-яких змін. В першу чергу ця помилка стосується CMS WordPress, але може з таким самим успіхом бути актуальною і для будь-якої іншої системи. На щастя існує просто велетенський вибір тем для WordPress, тому ви завжди зможете обрати оригінальну тему. Якщо ж вам вистачить знань та наполегливості для того, щоб дещо видозмінити дизайн вибраного шаблону – то ви отримаєте абсолютно унікальний зовнішній вигляд блога.
- Мета-інформація у сайбарі. За замовчуванням у сайдбарі блогів на Вордпрес можна знайти так званий Адміністративний блок – тобто секцію з лінками на адмінку. Оскільки у більшості випадків користувачам ця секція не потрібна – найбільш правильне рішення – просто вимкнути її.
- Низька якість зображень. Не залежно від того, де ви знаходите фотографії для оформлення свого блога, варто стежити за їх високою якістю. Розмиті зображення та фотографії із “водяними знаками” псують враження від вашого блога.
- Відсутність стилю форматування. Варто подбати про єдиний стиль форматування тексту та зображень на блозі і дотримуватися його у всіх статтях. Навіть якщо ви підберете якісні фото для чергової публікації – слід вміти розташувати їх у тексті таким чином, щоб не відволікати читача і не дратувати його. Наприклад, мені до сих пір трапляються блоги, де використовуються занадто великі зображення, які частково “вилазять” на сайдбар.
- Великі блоки тексту. Новачки не знають (або забувають) про специфіку сприйняття тексту інтернет-користувачами. Тому я раджу ще раз перечитати статтю за посиланням і ніколи не повторювати помилок. Вам це може здатися дрібницею, але відвідувачі справді можуть злякатися однотонного полотна тексту і через це пропустити найцікавішу статтю, яка могла б перетворити їх на лояльних читачів.
- Відсутність контактної інформації. Навіть якщо форма подачі інформації у вашому блозі не передбачає необхідності контактувати з вами напряму – читачі повинні мати змогу зробити це при бажанні. Крім того, якщо відвідувач може заглянути “у очі” авторові, довіра до написаного ним зростає. Тому у жодному разі не забувайте про сторінку “About”, де в свою чергу – обов’язково вказуйте контактну інформацію.
- Спам. Ви думаєте, що спам в коментарях дратує тільки вас – автора? Ви помиляєтесь! Анітрохи не менше він дратує ваших читачів! Він не тільки відволікає їх від цікавої дискусії, але й свідчить про те, що ви не дбаєте про свій блог.
Сьогодні існує безліч способів вберегтися від спаму практично без жодних зусиль з вашого блоку. Один із найкращих спам-фільтрів Akismet доступний серед переліку безкоштовних WordPress-плагінів. Окрім того, ви можете встановити капчу чи й взагалі – скористатися зовнішньою системою коментування на зразок Disqus.
Сподіваюся, цей перелік допоможе вам уникнути найбільш розповсюджених помилок при початковому налаштуванні оформлення блога та його подальшому веденні. Повірте, читачеві набагато приємніше заходити на ресурс, який виглядає професійно.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)