Спонсор публікації:
Вас зацікавило створення сайтів у львові? Зверніться до компанії Dlab.com.ua!
Желаете повысыть удобство? Купите кресло мешок для своей квартиры!
Я впевнений, що чимало читачів “Української блогосфери” хоча б один раз потай мріяли покинути основну роботу і повністю поринути у світ блогінгу. Втім, навіть якщо відкинути той факт, що далеко не кожна людина і далеко не зразу спроможна забезпечувати своє життя веденням блога, на шляху до втілення цієї “мрії” постає безліч інших перешкод. Одна з них – необхідність працювати “з дому” і мотивувати себе самостійно.
Поступове перетворення дому на роботу стає все більш звичним явищем не лише для американців та європейців, але й для українців. Цьому сприяє розвиток Інтернету та численних засобів віддаленої комунікації. Зростає і популярність такого явища як “фриланс”, що теж впливає на збільшення кількості “віддалених” співробітників.
Більшість людей, які ніколи не пробували працювати в домашній обстановці, бачать у такому підході суцільний позитив. Ще б пак! Адже їм більше не доведеться витрачати дорогоцінний час на дорогу до офісу, стирчати у пробках чи проштовхуватися у переповнене метро. Вони не марнуватимуть свій час та енергію на безглузді наради та планерки. А отримана свобода та гнучкість дозволить досягнути ідеального балансу між роботою та особистим життям…
Втім, люди, які вже спробували “на смак” віддалену працю, можуть розповісти, що в ній є свої “підводні камені”, про які варто пам’ятати. У журналі Mashable я натрапив на чотири основні проблеми, з якими стикаються “домашні” працівники, а також способи їх вирішення.
Неможливо сконцентруватися
Дуже важко сконцентруватися на роботі, якщо від неї постійно щось відволікає: телевізор, галас дітей чи брудний посуд на кухні. Ця проблема підсилюється, якщо ви тільки почали працювати з дому. Ви не почуваєтесь в робочій атмосфері і тому не можете включитися в ефективний режим.
Рішення: Хоча саме від жорсткого графіка ви тікали, мріючи працювати вдома, формальний розклад робочого дня здатен вирішити проблему концентрації. Це не означає, що вам потрібно заганяти себе у суворі рамки, але принаймні відмовтесь від думок про прибирання чи прасування білизни, коли займаєтесь роботою.
Хорошим рішенням стане виділення під “офіс” окремої кімнати чи хоча б її частини. В ідеалі ваша територія повинна замикатися на ключ. Це особливо актуально, якщо в домі є маленькі діти, яким важко пояснити що тато (чи мама) зараз працює і відволікати його (її) не можна.
Іноді сфокусуватися допомагає зміна обстановки. Спробуйте попрацювати в кафе, вийти на вулицю тощо.
Розмиваються рамки між особистим та робочим часом
Коли ви працюєте в офісі, кожен розуміє і приймає ваш розклад. Навряд чи дружина зателефонує вам на роботу з проханням негайно приїхати додому і помити посуд чи вигуляти собаку. Та й представники компанії (якщо ми говоримо про адекватну компанію) не будуть докучати вам в позаробочий час.
Але коли ви починаєте працювати з дому, ці рамки розмиваються. З одного боку вашій рідні може здаватися, що оскільки ви поруч, не буде нічого поганого в тому, щоб звернутися до вас по допомогу у робочий час. З іншого – навіть після закінчення робочого дня ви часто продовжуєте обмірковувати робочі завдання і засиджуєтесь за комп’ютером допізна.
Рішення: Звісна річ – вам не варто відмовлятися від гнучкості робочого графіка, яка з’являється завдяки можливості працювати з дому. Але й зловживати нею також не варто. Інакше вам загрожує або втрата ефективності, або ж навпаки – повне заглиблення у робочий процес, який займатиме увесь ваш час!
Ви занадто багато працюєте
Про цю проблему вже було частково згадано в попередньому абзаці, але за своєю суттю вона набагато ширша і заслуговує на окремий розгляд. Адже розмірковуючи про роботу з дому, люди зазвичай мріють про можливість виспатися, ні від кого не залежати, працювати менше, але більш зібрано та ефективно. Та реальність, як правило, виявляється зовсім іншою.
Саме люди, які працюють вдома, зазвичай “перепрацьовують” оскільки в них стирається кордон між “роботою” та “особистим життям”. Коли ви працюєте з дому – ви не вимикаєте комп’ютер, не їдете нікуди після закінчення робочого дня. А без таких формальностей відкласти роботу складніше.
Рішення: Найпростіший і найбільш очевидний вихід – встановити чітку межу між роботою та особистим життям. Скажімо, після шостої години вечора принципово не займатися робочими питаннями.
Вам не обов’язково завжди свято дотримуватися цього правила, адже зрештою, саме заради гнучкості ви й вирішили працювати з дому. Але якщо ви плануєте залишатися ефективними, вам необхідно проводити час поза комп’ютером, знімати робочий стрес.
Ви почуваєтеся самотніми
Робота з дому звільняє вас від офісних умовностей, які рідко бувають приємними. Але віддаленість від колег та відсутність живого спілкування може викликати відчуття ізольованості. Багато працівників навіть не здогадуються, наскільки їм необхідне живе спілкування, доки не почнуть працювати з дому.
Рішення: Навіть працюючи поза межами офісу, можна завжди залишатися на зв’язку. Зрештою, це саме те, що обіцяють нам сучасні технології! Використовуйте соціальні мережі, частіше телефонуйте, пишіть у Skype та користуйтесь чатами. І звісно – регулярно влаштовуйте живі зустрічі з друзями та колегами.
Поради, наведені вище, стосуються в першу чергу офісних працівників, які вирішили працювати віддалено, але повірте, якщо ви займетесь власним онлайн-бізнесом, запустите стартап чи почнете вести “фул-тайм блог” – то зіткнетеся з подібними проблемами. Не варто їх боятися, але потрібно про них пам’ятати.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)