Спонсор публікації:
Устали от грязи в помещении? Система алсагор защитит от грязи, снега и воды, вносимых с улицы!
До остаточного закриття Google Reader залишилося менше двох місяців. Як і обіцяв, сьогодні я поділюся результатами нелегкого процесу пошуку альтернативи. Результати, відверто кажучи, доволі невтішні. Після кількох днів активного моніторингу та аналізу RSS-рідерів, я прийшов до висновку, що достойної альтернативи попросту не існує. Користувачам Google Reader залишається тільки йти на компроміс із власними звичками і вибирати сервіс, який викличе найменше внутрішнього супротиву. А супротив буде – це я можу гарантувати.
Як і можна було сподіватися, онлайн-інструментів для перегляду RSS-потоків, існує величезна кількість (шкода, що кількість вкрай рідко переходить у якість). Я не буду перелічувати їх всі (та й навряд чи це можливо), натомість, спинюся на трьох сервісах, які сподобалися мені найбільше.
1. Feedly
Цей сервіс міг би претендувати на звання достойної альтернативи Google Reader, якби не одне але – у нього немає повноцінної браузерної версії. Тобто ви можете з легкістю завантажити додатки для iOs чи Android, але не можете переглянути свої фіди напряму через браузер. Щоб зробити це – потрібно встановити спеціальну утиліту, яка доступна для Safari, Mozilla Firefox та Google Chrome.
Логіка розробників, які вирішили таким чином ускладнити життя користувачів, мені незрозуміла. І якби не цей маленький недолік, думаю, Feedly міг би претендувати на перше місце у переліку альтернатив Google Reader.
А тепер – про хороше. Інтерфейс Feedly доволі мінімалістичний і інтуїтивно зрозумілий. В ньому передбачені практично всі дії з фідами, які були доступні у Google Reader. Якщо ви користуватиметесь Feedly на мобільних пристроях, можливо, вам знадобиться деякий час, щоб звикнути до управління інтерфейсом з допомогою “жестів” (swipe). Мені знадобилося кілька годин роботи з Feedly через iPad, щоб звикнути до управління.
Позитивно і те, що в даний момент Feedly на 100% інтегрований з Google Reader. Тобто вам не доведеться докладати жодних зусиль для перенесення своїх фідів. Достатньо лише авторизуватися з використанням Google ID – і Feedly підхопить всі ваші підписки.
До речі, завдяки Feedly я познайомився з іншим зручним сервісом, який дозволяє читати збережені матеріали без підключення до інтернету. Йдеться про сервіс, який колись називався Reed It Later, а тепер носить лаконічну назву Pocket.
Feedly дозволяє зберігати матеріали до Pocket у два кліки.
2. Netvibes
Безкоштовний RSS-рідер, який має повноцінну онлайн версію. Тобто, на відміну від Feedly, вам не доведеться встановлювати ніякі утиліти чи додатки, щоб почати ним користуватися.
Доступні також інструменти для імпорту OPML – тобто перенесення ваших фідів із Google Reader не повинно стати проблемою. Інтерфейс мінімалістичний і доволі зручний.
Підписки можна переглядати як у вигляді списку, так і у вигляді віджетів. Людям, які звикли до Google Reader, швидш за все сподобається перший варіант.
Наскільки мені відомо, мобільних додатків для Netvibes не існує. Зате передбачені адаптовані сайти: android.netvibes.com, iphone.netvibes.com та ipad.netvibes.com.
Особисто для мене Netvibes наразі виглядає найдостойнішою альтернативою Google Reader. Жодних критичних недоліків не виявлено, хоча з естетичної точки зору Netvibes все-таки програє.
3. Яндекс.Підписки
Підписки від Yandex мене приємно здивували, хоч без недоліків також не обійшлося.
Сервіс безкоштовний. Працює в онлайні (не потрібно завантажувати додатки). Є імпорт із OPML. Інтерфейс зручний, доволі мінімалістичний і максимально схожий на Google Reader (не доведеться звикати). Функціонал теж подібний.
Недоліків всього два. По-перше це реклама у сайдбарі рідера, а по-друге – відсутність можливості якось позначити прочитані повідомлення. І якщо рекламу ще можна пробачити (хто знає, можливо, саме вона врятує Яндекс.Підписки від долі Google Reader), то неможливість відрізнити прочитані повідомлення від непрочитаних змусила мене остаточно віддати перевагу Netvibes.
Сподіваюся, мої спостереження придадуться вам в нелегкому процесі вибору альтернативи Google Reader. А я ще придивлюся до Feedly та Netvibes. Думаю, що в результаті зупинюся на одному із цих сервісів.
Выбрать и купить ковры в интернете можно на сайте Kovri.od.ua!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:The Old Reader: Ще одна альтернатива Google Reader | Українська блогосфера ()