Спонсор публікації:
Якісний каталог сайтів України з ручною модерацією і без зворотнього посилання. Безоплатне та платне розміщення компаній України.
Одне із найбільш розповсюджених запитань, яке постійно лунає з вуст блогерів-початківців: “Чи повинен блог бути тематичним і наскільки вузькою повинна бути ніша?” Відповідь на нього можна звести до однієї фрази: “Що вужче – то краще“. Але як визначити, чи достатньо “вузька” обрана вами тематика?
Чи не заширока ваша ніша?
Я готовий побитися об заклад, що кожен блогер, як людина, має дуже широке коло інтересів. Наприклад, мене цікавить блоггінг, програмування, розробка комп’ютерних ігор, фільми та автомобілі. Але якби я вирішив поєднати кожну з цих тематик в рамках одного блога, навряд чи мені вдалося б сформувати широке коло постійних читачів.
Впевнений, що навіть якщо ви не плануєте перетворити свій блог на джерело прибутку, ви все одно хочете, щоб ваш блог хтось читав (інакше навіщо б ви публікували свої думки в інтернеті). А читачі, в свою чергу, хочуть знати, чого очікувати від блога.
Наприклад, я з радістю підпишуся на блог розробника ігор, який ділиться секретами свого ремесла. Але мені буде нецікаво, якщо розробник вирішить паралельно писати про вишивання хрестиком та теорію вуду…
Як звузити нішу
Ось кілька порад, які допоможуть вам звузити нішу і зробити свій блог більш тематичним (а отже – більш сфокусованим та цікавим для читачів):
- Оберіть ключову тему (дві-три споріднені теми) і повністю сфокусуйтесь на ній. Наприклад, я бачу сенс в тому, щоб поєднати між собою створення графіки та програмування, оскільки обидві теми стосуються розробки ігор. Але не бачу логіки в поєднанні, наприклад, вищої математики та політики, чи музики та теорії економіки, оскільки вам з набагато меншою ймовірністю трапиться читач, якого цікавитиме такий самий набір ніш, що і вас.
- Запам’ятайте (а краще – запишіть) про що ви плануєте писати у своєму блозі і дотримуйтесь обраного курсу. Ваші інтереси постійно змінюються, а значить – часто виникає спокуса відхилитися від теми і почати писати про те, що в даний момент цікавить вас більше. Краще утримайтеся від цього! Так, найвідданіші читачі швидш за все пробачать вам кілька “нетематичних” публікацій. Але навіть вони не будуть терпіти це вічно!
- Не можете утриматися від того, щоб поділитися зі світом своїм новим інтересом – створіть ще один блог! Наприклад, у мене є три блоги: “Українська блогосфера“, де я пишу про блоггінг та все з ним пов’язане; “Блог про флеш“, в якому я розповідаю про розробку ігор; та особистий блог, основна тема якого – я сам та моє життя, а отже в ньому я можу писати про все, що мене цікавить.
А ви вже визначилися з нішею для свого блога?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)