Більшість блогерів весь свій час віддають продукуванню нового контенту, забуваючи про статті, які вони писали місяць, рік, чи навіть десять років назад. А проте, саме архіви нерідко є основним рушієм і серцем блога.
Поставте себе на місце користувача, який, приміром, шукає у Google інформацію про те, як створити блог на WordPress. Якщо на вашому блозі існує стаття на відповідну тему, то ймовірно, що саме до вас і завітає цей користувач. І швидш за все він не буде дивитися на дату написання статті. Головне, щоб інформація у ній залишалася актуальною і допомогла гостеві вирішити його проблему.
Якщо ви користуєтеся аналітичними інструментами, то, ймовірно, звертали увагу на те, що деякі статті на вашому блозі виявляються у десятки і навіть сотні разів більш затребуваними, ніж інші. На “Українській блогосфері” такі статті окремо винесені у праву колонку. І саме на них авторові будь-якого блога варто звернути особливу увагу.
Як оновлювати старі сторінки?
- Передусім вам потрібно вибрати сторінки, на які, не зважаючи на давність публікації, продовжує йти трафік. Швидш за все такі сторінки знаходяться високо у видачі пошуковиків та містять популярні запити.
- Наступний крок – перевірка популярних статей на актуальність. Чи залишається інформація, викладена в них, корисною для читача? Чи не виникне у нього враження, що він потрапив на застарілий ресурс?
- Подбайте про пошукову оптимізацію. Навіть якщо раніше ви оптимізували ту чи іншу сторінку, реалії навколишнього світу змінюються, а значить стають актуальними нові пошукові запити.
- Якщо ви займаєтесь продажами чи просуванням – подбайте про те, щоб ваші архіви та популярні статті сприяли конверсії. Додайте у статтю свій товар або послугу. Іноді може виявитися доречним партнерське посилання. Чи просто заклик підписатися на оновлення блога. Але пам’ятайте – такі речі не повинні бути штучними – використовувати їх можна тільки за умови природнього вплітання у контекст.
Якщо інформація потребує оновлення, приділіть трохи часу на її приведення до актуального стану.
Навряд чи ви зможете оновлювати популярні статті часто. Але навіть якщо робити це 1 раз на рік – результати будуть дуже позитивними.
Іноді не зайвим буде ще раз поглянути на свій архів, який може сягати десятків і навіть сотень статей, і спробувати каталогізувати його. Така праця, хоч і вимагає додаткових зусиль, здатна вдихнути нове життя у ваш блог.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)