З кожним днем кількість блогів у світовому веб-просторі невпинно зростає. Сьогодні це вже не просто забаганка, данина моді чи іграшка для підлітків, які прагнуть самовираження – а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами блог – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі.

З основними перевагами ведення блога ви можете ознайомитися у статті «Кому і навіщо потрібен блог», але коротко їх можна охарактеризувати так:

  1. Професійний розвиток в рамках вибраної ніші. Якщо ви обираєте тематичний блогінг – то отримуєте змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й самі професійно розвиваєтесь, завжди перебуваючи «в темі» та «на гребені хвилі». Адже для того, щоб писати на певну тематику, вам потрібно постійно оновлювати та поповнювати свої власні знання, а це дозволяє вам стати справжнім професіоналом, навіть якщо раніше ви ним не були.
  2. Створення особистого (професійного) бренду та його підтримка. Ведучи тематичний блог, ви зарекомендовуєте себе, як професіонала у вибраній тематиці. Що довше часу ви працюватимете над блогом – то більша аудиторія знатиме вас і звертатиметься до вас за порадою. Спеціалізований тематичний блог – це чудовий додаток до резюме при влаштуванні на роботу; окрім того – це найяскравіше свідчення того, що свою справу ви не лише знаєте «на відмінно», але й по-справжньому нею захоплюєтесь.
  3. Створення спільноти. Ведучи блог, ви збираєте найбільш активних учасників своєї ніші на власному ресурсі, що дозволяє вам не лише спілкуватися з однодумцями та розвиватися разом з ними, але й поволі накопичувати базу корисних знайомств, які обов’язково стануть в нагоді. Окрім того, ви позиціонуєте себе, як публічну людину, яка не боїться ділитися своїми ідеями та напрацюваннями з аудиторією.
  4. Особистий розвиток. Цілком закономірно, що ведучи власний блог, ви будете розвивати і такі навички, як вміння цікаво і грамотно викладати свою думку на письмі, а також шукати та аналізувати необхідну вам інформацію. Думаю, немає необхідності пояснювати, чому ці навички неодноразово стануть вам у нагоді я у блогінгу, так і поза ним.
  5. Бізнес. Хороший тематичний блог – це частина вашого бізнесу. Для того, щоб залучити постійних відвідувачів, здобути лояльну аудиторію – потрібно розраховувати свої сили, планувати і, що найголовніше – наполегливо рухатися до своєї мети. І якщо навіть сам блог не стане головним генератором прибутку, то він цілком зможе претендувати на роль рушія вашого бізнесу, яким би він не був.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного тематичного блога, то, можливо, вам поталанило потрапити саме на той ресурс, який перетворить мрію на реальність. Ідея блога «Українська блогосфера» полягає в тому, щоб якомога більш повно допомогти вам у створенні власного автономного блога з використанням CMS WordPress. В такому разі найкраще розпочати знайомство із розділу «Створюємо власний блог», де ви знайдете максимально повний набір інформації щодо встановлення, налаштування та оптимізації WordPress-блога.

Якщо ж ви вирішите підписатися на нові статті «Української блогосфери», то окрім технічної інформації щодо ведення блогів будете отримувати детальні методологічні статті; поради, як покращити якість та стиль вашого письма; детальні покрокові інструкції щодо монетизації контенту; інтерв’ю з найцікавішими представниками українського та іноземного Інтернету, а також багато-багато іншого.

Натисніть сюди для того, щоб підписатися на нові публікації через RSS

Натисніть сюди, щоб отримувати нові публікації на e-mail

Кілька слів про автора

Звати мене Ярослав Федорак. Закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія». Наразі працюю редактором Інтернет-порталу для управлінців Management.com.ua та веду однойменний блог при порталі.

Що стосується власних проектів – то їх кілька. Моєму основному блогові «Українська блогосфера» скоро виповниться 3 роки. Окрім цього, працюю над ще двома проектами: це особистий «Блог Ярослава Федорака» та тематичний «Блог про Flash, PHP та веб-програмування».

У 2009-му році я брав участь в організації MediaCamp Kyiv 2009 – конференції, присвяченій традиційним та онлайновим медіа, яка зосереджує увагу на змінах медіаринку та Інтернет-медіа, а також фокусується на переході традиційних медіа у цифровий формат.

Працюю у сфері медіа, займаюся управлінською журналістикою та розвитком сфери блоґінгу в Україні вже більше 4 років. Брав участь у десятках українських та міжнародних профільних конференцій (в тому числі в ролі доповідача).

Контакти:

e-mail: jarofed(at)gmail.com
ICQ: 238986367

Профілі в соцмережах:

twitter

facebook

linkedin