Що таке RSS і яка Вам від нього користь?

Якщо ви блогер – то майже напевне знайомі із принципами роботи технології RSS, яку ще називають фідом (від англ.. feed – живлення, постачання, канал). І, безперечно, давно вже зрозуміли, яку користь приносить ця технологія вам особисто. Не випадково саме кількість абонентів на лічильнику Feedburner-а частенько вважається основним показником популярності та поважності блогу.

Якщо ви читач (або майбутній блогер), і ще не знайомі зі згаданою технологією – то, можливо, вам буде цікаво дізнатися про її основні переваги та зручності.

Чим технологія RSS може бути корисною саме для вас?

Згадайте декілька улюблених сайтів чи блогів, які ви регулярно відвідуєте. Причин цьому може бути декілька. Сайти новин пропонують вчасну, а головне – легкодоступну інформацію про те, що діється у світі. Професійні журнали та блоги знайомлять зі спеціальним контентом. Щоденники друзів розповідають про події із їхнього життя…

Але скільки часу ви витрачаєте на подібний серфінг? Годину на день? Дві?

Як відбувається процес пошуку нової інформації на улюблених сайтах? Вам слід завантажити кожен з них та переглянути рубрики, щоб визначити чи з’явилася на них нова інформація. При цьому, якщо сайт за останню добу не оновлювався – ви просто втратите час на його завантаження. До того ж вам доведеться витрачати час ще й на організацію закладок браузері, або (що навіть гірше) тримати адреси всіх улюблених сайтів у пам’яті. По-суті – ви виконуєте механічну роботу.

А тепер уявіть, наскільки збільшиться обсяг цієї роботи, якщо у вас є 20 улюблених блогів? А 50… 100?

Технологія RSS дозволяє докорінно змінити підхід до отримання оновленого контенту. Застосовуючи її, ви більше не будете перейматися серфінгом, завантажуючи додаткові вікна у браузері та переконуючись, що нічого нового не з’явилося. Натомість, ви будете отримувати всі нові статті на спеціальний сайт (чи програму) названу рідером (від англ.. read – читати).

Одного разу підписавшись на RSS-стрічку, ви спрямуєте потік оновлень просто до вашої домівки. Відтепер не ви шукатимете нові статті, а вони знаходитимуть вас. І замість того, щоб відвідувати десятки сайтів та блогів, вам слід буде завантажити єдиний сайт чи програму і отримати всі оновлення, що з’явилися за час вашої відсутності.

Окрім того, використовуючи підписку до RSS, ви отримуєте лише корисну інформацію. Вам не потрібно вантажити собі на комп’ютер всього сайту, а значить:
1. Ви економите трафік.
2. Ви не бачите набридливих банерів, зринаючих вікон та іншого рекламного непотрібу.

І ще! Завдяки технології RSS ви зразу бачите, які статті вже прочитані, а які ще не переглянуті, а також бачите, скільки всього непрочитаних статей у вас залишилося. Все це неможливо, якщо користуватися звичним методом завантаження сторінок.

Як же підписатися до RSS?

Для того, щоб підписатися до RSS спершу вам слід буде обрати зручний рідер. Альтернатив існує безліч. Але основна різниця полягає у тому, чи працює рідер через Інтернет, чи через окремо встановлену локальну програму. До онлайн-рідерів належать відомі сервіси: Google Reader, Bloglines, My Yahoo, Яндекс.Лента, RSS.I.UA, тощо. До локальних програм, які ви можете встановити на власний комп’ютер, належить, наприклад, Mozilla Thunderbird, FeedDemon, News Fire та ін. Варто також відзначити, що із RSS-потоками сьогодні вміють працювати фактично всі сучасні браузери: Internet Explorer 7, Mozilla Firefox, Opera, Maxton та інші. Особисто я користуюсь (і вам раджу), онлайн-рідером, оскільки він дає можливість читати стрічку новин з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету. В моєму випадку – це Google Reader.

Після того, як зареєструєтеся у онлайн-рідері або ж налаштуєте локальну програму RSS-синдикації – можете переходити до другого кроку. А саме – додавання улюблених сайтів та блогів до вашого рідера.
Зайшовши на будь-який блог, ви майже напевне побачите там помаранчевий логотип RSS. Клікніть на нього – і опинитесь на сторінці підписки. Там вказані найбільш розповсюджені способи підписки до RSS. Оберіть той рідер, у якому ви раніше зареєструвалися і – ВУАЛЯ – підписку завершено.

Якщо серед опцій немає обраного вами рідера, або ж сторінка підписки відобразилася некоректно (перед вашими очима – якийсь незрозумілий код), тоді просто скопіюйте адресу цієї сторінки і вставте її до рідера вручну. Повторіть операцію для всіх сайтів та блогів, контент яких прагнете відстежувати.

Реєстрацію закінчено. Можете насолоджуватися перевагами RSS-синдикації.

А якщо після прочитаного у вас виникло нестримне бажання негайно попрактикуватися – можете без жодних докорів сумління підписуватися на RSS фід цього блогу.